bugün

soğan şövalyesi lakaplı game of thrones karakteri, eski kaçakçı. bir kuşatma sırasında, stannis baratheon'un savunduğu kaleye mal takviye etmiştir ve savunmanın kazanılmasında etkili olmuştur. bu yüzden kendisine şövalye ünvanı verilmiştir ancak kaçakçılık yapıldığı için bir elinin parmakları kesilmiştir falan filan. Parmakları da yanında saklıyor hep bu kardeşimiz. Yeni sezonda çokça göreceğiz bu arkadaşı.
game of thrones'taki en karizmatik lordlardan biridir. kendisi namı diğer soğan şovalyesidir. fırtına burnu kuşatma altındayken gemilerle soğan getirerek askerlerin açlıktan ölmelerini engellemiş ve lord stannis'in takdirini kazanmıştır. kendisi daha önce korsanken yakalanmış ve lord stannis'in emriyle parmakları kesilmiştir.
--spoiler--
rickon stark'ı bulmak amacıyla wyman manderly tarafından skagos'a gönderilen karakter. bu arada wyman manderly tarafından öldü süsü verilip kale kapısına başka birisinin kellesi asılmıştır. soğan şövalyesi derler, eski kaçakçı.
--spoiler--
asoiaf evrenindeki en dürüst karakterdir. küt parmaklarına kurban oluna...
görsel

Yağmur Ormanları Lordu Sör Davos Seaworth.

Yeni işi hayırlı uğurlu olsun. En iyisini yapmış. Kolay mı 7 diyarla kafa patlatmak.

Edit: Game of Thrones'te ilk selfie
Missandei'ye fena halde yazıyor.
missandei çüksüz askerle yetinememiştir verir buna.
Aklı çalışır.
Game of thrones dizisinin belkide en babacan, en adam gibi adamıdır.
s7e4'de,

--spoiler--

--spoiler--

dani'nin özgürlükçü yapısını görünce jon snow'a "ben karşı tarafa geçersem kızma ehi ehi" demesiyle güldürmüş karakter.

--spoiler--

--spoiler--
kıvırcık esmer hatuna abayı yakmış emmimizdir. solucan dönünce hadım edecektir kendisini.
ölmeyecek ağzını hayıra aç götlek.
Çok babacan bir abimiz, her ne kadar D&D ikilisi son sezonlarda karakter gelişimini çöpe atsa da her zaman benim aklımda saygın bir yer edinmiştir.