bugün

hayallerde yaşıyor bazı ibneler cümlesini uzun zamandır kurmak istiyordum; kısmet bugüneymiş. darbe çığırtkanlığı yapan yazarlar türedi nedense. kınaları hazır bekletiyorlar. kabul edin her biriniz, tek tek, bu ülkedeki darbelerin yarattığı ayrılıkçı düşüncelerin ürünü, doğal düşmanlarsınız. buna ben de dahilim.

peki bu darbe neye yarayacak ? ulan zaten ayrıyız kemalisti ayrı islamcısı ayrı milliyetçisi ayrı kürdü ayrı düdük almış öttürüyor eline. daha neye ayrılacağız oğlum? bıyıklılar, bıyıksızlar, sarışınlar, esmerler, kısa saçlılar uzun saçlılar, favorileri uzun olmayanlarla olanlar falan mı?

yok darbe marbe gidin yatın amına koyim. yarın iş var ibneler. başka birşey yok.

edit: lan bir tane aklı başında adam entry yazmamış ya be?!? vay amına koyayım.. demek ki millet marketleri yağmalıyor. ben de gidip ekmek mekmek alayım bari..
(bkz: darbe falan olmycak taam mı)
hade be şöyle ufkumuzu açan bir son karakol yazısı okuyamayacağımıza işarettir.
(bkz: yazar burda gündemi analiz etmiş)
(bkz: #12600360)
olmayacagı degil olamayacagı gerçegidir. türkiye 80'li yıllardaki durumunda degil artık asker höt dedigi zaman altına kaçıran siyasetçiler yok artık. özetlemek gerekirse:

(bkz: artık darbeyi nah yaparlar)
'Ancak darbe,darbeciler,aman da darbeci ordu' diye diye millet bu söylemle en nihayetinde orduyu eli maşalı suç örgütü olarak görmeye başlamış, her generali 'potansiyel suçlu' zannetmiştir.
Aslında bir darbe olmuştur,silahlı değil sivil bir darbe..
Amerika destekli bir 'siyasi parti' demokrasi,özgürlük..vs adı altında tüm cumhuriyet kurumlarını zaptetmiş,yıllardır bağrına bastığı değerlerinden milleti soğutmuş ve arkasındaki müthiş medya desteği ile kurduğu korku imparatorluğu sayesinde tüm karşıtları sindirmiştir.
Herkes her an dinlendiğini,bir sabah ansızın evinden alınabileceğini ve senelerce neyle suçlandığını bilmeden içerde yatabileceğini düşünmeye başlamıştır.
Öyle bir darbe olmuştur ki,sessiz ve derinden,bugün biz şehit cenazeleri nedeni ile orduyu suçlar hale gelmişizdir.
Dün bir genelkurmay başkanı ve üç kuvvet komutanının istifasını bile umursamayıp durumu doğru okuyamaz olmuşuzdur.
Bir darbe olmuştur,ancak bize yutturulanın aksine bu darbeyi ordu planlamamıştır ve gerçekleştiren de ordu değildir!!!!!!!