bugün

ne menem bir şeydir ki, insan parmaklarını yönetemez, çevresindekilere aldırış etmez, dilinizle kaşımaya çalışırsınız ama beceremezsiniz, ayrıca her kaşıntı yeni bir kaşıntıyı tetikler bu silsile uzun bir süre devam eder. velhasılı kelam müşkül bir durumdur.
alerji belirtisidir.
acayip sinir bozan olaydır. insanı kılıktan kılığa sokar.
damağından diş çıkan insanlar gibi diş bozukluğu olmasını diler insan. delirtir.
allahım nasıl kurtulucam ben bu nalet durumdan. nolur bi bilen bi el atıversin. sürekli kaşınıyor, korkarım öliciim.
kızarmış ekmek yiyenlerde sıkça rastlanır. bırakın bu tarz damağı tahriş edici gıdaları yemeyi geçer inş.
Damağın tahriş olması veya kuruması ile ortaya çıkan can sıkıcı durum. Lakin kaşımakta işe yaramaz. Kaşıdıkça acır, acıdıkça kaşınır.Çözümü bol su içmek ile mümkündür.
Kasimak icin sert seyler yenmemelidir zira damaginizi kanatabilirsiniz ve bu kasintidan daha cok zarar verir. *
dili sert bir şekilde sürterek geçirilmeye çalışılır.
Insani felakete surukleyebilir. Gece bi ara damagimi dilimle kasirken uyandim. Lan uykulu uykulu hic cekilmiyor, cok sinir bozucu. Elimi sokup hunharca kasidim brn de. Bir de cevreye sicriyor tum damak kasiniyor ki sorma.
sok elini kaşıl amk deli misin ne boksun.