bugün

(bkz: insanın bugları)
damarların balayına çıkması durumudur.

(bkz: yok öyle bir şey)
kaslara giren krampın ne olduğundan habersiz bünyelerin ağrının kaynağına dair yaptıkları açıklamadır.

ilginçtir ki bu bilgi sanki genlerle aktarılıyor, adını zor söyleyecek derecede maganda adam bile "oyy anam anam !! domar domar üstüna bindi." tarzında, bu teşhisi koyma kapasitesine doğuştan sahip.
(bkz: şu an orgazm oldum biliyor musun)
genelde boyun kısmında bir anlık ani hareketle oluşan vukudur..
radyo frekansında iki adet damar şarkının arka arkaya gelmesi durumu.

ör: hakan taşıyan - gözün sevem ardından müslüm gürses - zincirli kuyu.
mart ayından damarlarında nasiplenmesi. *
benim bildiğim bir tane damar binmesi var oda ata biner tarzda aorttur * şimdi bu ne yaw biz damar damar üstüne binmek yok diyoruz adam aortu ata bindirdi diceksiniz ama fallot bu işte bindirmiş aortu iki ventrikülede *
gece çığlıklar içinde ev halkına seslenmemi gerektiren olay. düşmanımın başına gelmesin.
(bkz: bingişme)
(bkz: ferdi)
(bkz: müslüm)
(bkz: orhan)
100 yılda bir gerçekleşen doğa olayı.
müslüm'ün üstüne bergen dinlemek örnek verilebilir. *
başına gelenin bileceği kadar özel bir durumdur.
yok diyenlere inat var böyle bir şey illa doktorların onaylaması gerekmez bazı ifadeleri hasta öyle dediyse öyledir o kadar.
damar damar üstüne gelmesi bir Türk hastalığıdır efenim.
(bkz: yok lan öyle birşey kandırmışlar sizi)
insanımızın koymayı en sevdiği teşhislerden biri. yani başım ağrıyor deseniz hmm damar damar üstüne binmiş derler. nereden anlıyorlar ben bile bilmiyorum.
kas krampı. magnezyum eksikliğinden kaynaklanır.
küçüklüğümde damarlarımı üst üste düşünmeme sebep olan terim.
o yerin morarması ve şişmesidir.
damar damar üstüne binmesi olarak da ifade edilir, annelere ve komşu teyzelere göre tüm kas ağrılarının yegane müsebbibidir.
(bkz: öyle bir geçer zaman ki)
kırık kadar insanın canını yakar.
damarlar sabit olduğundan asla olmayan ve olmayacak bir hurafe rahatsızlıktır. halk arasında böyle yerleşmiştir nedense ama gerçekte yoktur ve imkansızdır bu olay.
bir de şu versiyonu vardır.
(bkz: damar damar üstüne binmesi)
(bkz: damar damara küsmüş damarın haberi olmamış)
müslüm gürses in ardından hakan taşıyan çalmasıdır.