bugün

tanıdığım ama kim olduğunu bilmediğim suser.
fc ihtiyar heyeti'nin yeni sezon öncesi flaş transferidir. defansın ortasında görev yapan dahasidawar usbgl'ye renk katacak bir sempatikliğe de sahiptir. camiamıza hayırlı, uğurlu olsun.

rapsodik üstünel'e katkılarından dolayı teşekkürler*.
an itibari ile masaüstü bilgisayarımdan oturumumu kapatabilmek adına klavyenin "ctrl+f5" tuşlarını göçerten yazar. ama kapanmıyor oturum, iş inada bindi sanırım.*

edit: başardı...
bende daha ne cevherler var dediğini duyar gibi olduğum ve de nick altıma yazdığı giriden ötürü iki taraflı borçlandırıcı işlem neticesinde kendisine teşekkür borcumun doğmasıyla pasifimi artıran nesildaşım. sağolsun varolsun .

düzeltme : üçüncü nesilmiş.
(bkz: #7419593) ve benzeri tespitleri ile hayatımı çekilir kılan insanlardan bir tanesi...

en son 7 mart 2010 tarihinde, kadıköy'deki köhne bir playstation kafede, sözlük yazarlarından cavo ile birlik oldukları bir pes müsabakasında, 12 yaşındaki ekürim ile şahsıma boyun eğiyorlardı. son maç allah'tan kuzenim insafa geldi de 1-0 kazanabildiler 4 maçtan 1 tanesini... *
(#7578193) davasını haklı bulduğum ve sonuna kadar desteklediğim yazar.
disko kralı isimli programda yapışık şekilde saatlerce oturduğum muhterem. o kadar oturduk, üstelik adonis kasım da var dedim ama hiç bi yanlışını görmedim. güvenilir biri sanırım. *
ayrıca yeni nesil hukukçudur kendileri.

beraber tandem yapılası defans oynanası insan hem. defans ikilisi olarak hem güven verirsiniz hem selam verirsiniz. o derece..

aleyküm selam ederim.. *
görüşmelerimizin hemen hepsin incir pub'ta yaptığımız muhterem kişilik. *
zirvede en az benim kadar sessiz oturduğunu düşündüğüm yazar. kolay gelsin ayrıca kendisine de, meslektaş olacağız yahu.*
farkındalık duygusuna hasta olduğum zat-ı muhterem. dün akşam, son zamanlardaki karmaşık ruh halimi biraz olsun üzerimden atabilmek için aldı, konsere götürdü. demir demirkan şarkılarına eşlik ediyorken yanıbaşımdaki, başıboş iki kızın şahsıma olan ilgisinden rahatsız olup içerisinde bulunduğumuz gruptan uzaklaştım biraz.

konser sonrası, alanı terkederken "kuzen" dedim. döndü baktı alık alık ve "koserde önlere doğru kaçtım ya" dedim. "şu iki kız di mi" dedi. kendi kendime ne kadar şanslı bir adam olduğumu anladım... ciddi anlamda farkındalık duygusuna yatırım yapmış. ama kendisine kötü haberlerim var. muhtemelen bunun da farkındadır ama gene de uyarmak gerek, abilik içgüdüsü ile: "aşık oluyorsun kuzen. dikkat et kendine..."

bu denli subjektif birşeyden sözlüğe ne ki? aşık olacak gençleri de uyarmak amaçlı...
nickindeki w harfinden dolayı hala rahatsızlık duymaya devam eden yazardır. ama üyelik alırkenki ergensel tavırlarını göz önüne getirip çok da kafasına takmamak için çabalamaktadır bu sorunu. farkındalığı gelişmiştir ne de olsa.

aşık olma yolunda ilerlediğini hatta belkide çoktan bu yolu yarılamış veya tamamen aşık olmuş olduğunu farketmiştir ayrıca. fakat tam olarak bunlardan hangisindedir, yolun neresindedir onu bilememektedir. zamanla her şeyin gün yüzüne çıkacağını düşünerekten bunu da kafasına takmamaktadır sanki, çok cool takılmakta bu aralar. *
hayatında hiç sigara içmediği halde sigara içenleri ayıplamayıp saygı duyan, saygı duyulası yazardır.*
(bkz: #8432599) bir erkek köpeğin, bir dişi köğeğin boynunu koklaması gibi bir aşk yaşayan yazardır.*
ve hayatında hiç içki içmediği halde son zamanlar(istanbul'a geldi geleli) birasını yudumlayanları ayıplamayıp saygı duyan, üzerine bir de sek su ile dolu bardağı tokuşturup bar ortamındaki kızlarda "oha çocuk sek votka içiyoooor" etkisi uyandırandır. insanın seçme hakkı olmadan sahip oldukları arasında en büyük favorim...

yakın bir geleceğin adana aktarmalı kahramanmaraş yolcusu, güle güle gidip, güle eğlene gelsin.
demirden korkmadığını göstertmek amacıyla bu gece trene atlayıp istanbula dönecek yazardır. evini, yatağını ve en önemlisi istanbulu özlemişti zaten artık yeter diyebildi.
(bkz: 12 eylül 2010 referandumunda hayır demek/#8802632)

iyiymiş. hala karşılık olarak "böyle geldik böyle gideriz zihniyetinin dışa vurumudur." şeklindeki gazlama ve hukuki bir geçerliliği olmayan şeyler sunuluyor ya alternatif olarak ona gülerim.
halı saha müsabakalarında defansın cesur yürek'i olandır.

fc ihtiyar heyeti ile önümüzdeki 20 sene için boş mukaveleye imza atmış ve bu şekilde takımına olan bağlılığını da göstermiştir.*
başına geleceklerden habersiz uuser. heralde kendisini ve beni mükemmel aşçı sanıyor. eve çıkma planları tutarsa yapacağım dandik yemeklerin kendimi geliştirene kadar cefasını çekecek gibi durmaktadır. * -bu işin sonu pizza hut, simit sarayına ve bilimum hazır yemek mekanlarına doğru gider demedi deme.-
ayrıca bakmadan pota altına indireceğim pasları suratına yemeden tutup sayıya çevireceğine inandığım yazar şeysi.
futbol maçlarında da * geriden attığı pasları düzgün dağıtacağıma inanmaktayım. kendisi ibrahim üzülmez tarzı bindirmeleri hariç defansın önünde herhangi bir mevkide oynayan oyunculara geride güvenebileceği biri olmasının dayanılmaz hazzını yaşatmaktadır.
özetle yanına yerleşirsem bir an önce okulunu bitirip benden kurtulmasını umduğum uuser. *
(bkz: #9049284) tehlikelidir kimileri için. kıçının üzerine oturamaz hale gelenler var bu adamı okuyup da...

ve #8943929 şuradaki entryde kendisi ile ilgili endişeleri ortadan kaldırmak adına yanlis hata'nın kokteyllerine karşılık, evlerinin aşçılığını severekten üstlenebileceğimi belirttiğimdir.

neyse çok uzattım sanırım.
matrax dinlemeyen, best fm de ceyhun yılmaz show tekrarını bulamayınca radyoları dolanırken rast gelmiş ve salaak haykırışını duyduğu anda muhabbetin devamını merak edip hafiften takılmış yazardır.

şu hayatta tek hareketle direk olarak etiketlenmenin de ne kadar kolay olduğunu anlayan yazardır ayrıca.
bir insanın, kolayına erişemeyeceği bir şans sanıyorum. ve ben hiç bir çaba sarfetmeksizin bu şansa kavuşmuş durumdayım. itiraf ediyorum ki kıçımdan ayrılmayarak çocukluk yıllarımı ziyan eden velet olmasına rağmen seviyorum bu adamı.*
(bkz: istanbul/#9959025) numaralı entrysinde ümit yaşar oğuzcan'a gönderdiği selam ile tebrik edilesi yazar, takibindeyiz.
dahası da savaş demek olabilir
hani çok uzatmayın savaşırız sonra gibisinden.*
3 günlük bayram tatilinde dahi istanbul özlemini depreştirebilen karaçalı.*

bırakır mıyım lan bu gündüzüne uyanıp, gecesinde gene koynuna daldığım dilberi sana?

son söz: akıllı olsun, akıllı...
sülalenin saçsız olarak dünyaya gelen ve gözleri fıldır fıldır bakan tek çocuğudur. ünvanını, sonraki kuşaktan dahi kapacak bir babayiğit çıkmadı. ama karanlık bir esmerlik, şansımı daha çok arttırıyor "tek olmak" anlamında, bilgilerine.

derken gel zaman-git zaman hayatımda yanımda görmekten en çok mutlu olduğum insanlar arasında başı çeker bir hâl aldı... ondandır her görüşmemizde "hadi bize gidelim" türküleri çığırmam. ondandır "illa yatıya kal" deyip de canından bezdirmem. ondandır anne-babasına karşı dahi doğru inandıklarını savunurken her gördüğümde gözlerimin tâ içinin ışıldaması.

velhasılı iyi ki doğmuş yazardır şahsım adına. yeni yaşında pişmanlıklardan uzak bir yaşını yaşaması ve hiç değilse bir yerden özel burs alması dileklerimle.*
lokum gibi yazardır efendim. *
bu kadar iyi olmamalı yahu diye düşündüğüm; lakin o kadar iyi biri olan yazardır. **