bugün

kayra ile 'yangın yeri' adlı şahesere katkıda bulunmuş yazar, rapçi.
Hayalet ıslığı albümünün hikayesinde, mahalleyi ateşe veren kundakçı lakaplı şahsiyettir ayrıca. Kendi ağzıyla itiraf eder, '1 bidon benzin bulmak hiç de zor olmadı, yanarken ev, yüzümde hiç1 mimik durmadı.'

kayra ise, albümde kundakçıyı böyle tebrik eder,
'o gün o küllerin yanında kimdi kaybeden?
Seninle iftihar ediyorum, böyle yangın görmedim ben!'
bu adam bu rapi biliyor.
hergün düzenli olarak dinlenmeli.
mevsimler bana inat sonbahar her seferinde.
freestyle king yarışmasında patron ile kapışmaktadır ;

patron ;
-alacağım elime emanet (gibi birşey der)

da poet ;
-ha tamam bende alırım emanet
bu ibne ramazanda bile cenabet. (patron bile alkışlar)
freestyle king 1 şammpiyonu ve türkiyenin en sağlam beat makerı. ufacık boyuyla sahnede hoplaya zıplaya freestyle atarken çok eğlendirmiştir.
(bkz: freestyle king)
Gerçek ismiyle Ozan Erdoğan 1988 Istanbul doğumlu. Beatmaker ve MC. Küçük yaşlardan bu yana müzikle içiçe büyüyen ve rap dinlemeye 2000 ylnda başlayan Da Poet, 2002 ylnda ilk parçasını kaydetti. Bundan sonra gerek beat yapma, gerek vokal, gerekse söz anlamında kendini geliştirdi. 2004 yılnda underground olarak piyasaya sunulan ''Eastila-Isimsiz Vurgular'' adlı albümde yer aldı ve bu albüm için 17 adet beat yaptı. Bir yandan bir çok Underground MC ile çalışmalarn sürdürdü, beat ve featuring desteğinde bulundu. 2005 yılında Raziel ve Mozole Mirachile birlikte Sert Ünsüzler EP'sinde yeraldı ve bu EP'nin beatlerini hazırladı. Ayrıca bir çok organizasyonda sahne aldı.Da Poet 2006 yılının Temmuz aynda ilk solosu olan Barış Için Savaş adlı albümünü yayınladı 14 trackten oluşan bu albüm oldukça beğeni topladı.
sonbahar adlı şarkısında bütün verse'ler çok iyi ama özellikle

Uzaklaştım şehir benim kadar donuktu
Benim kadar buruk sonbahar gibi soğuktu
Duvarlar konuşmaz sessizliğe tutuklu
Küskün mimiklerine maskeler mi umut

ile çok şey anlatır.
görsel
Sözünün sahibi, en iyi beat makerlardan birisi olan ve aynı zamanda rap ile ilgilenen efsanevi mc.
mozole mirach'a en iktidarsız ünsüz adlı sağlam bir diss'i bulunan rapçi.
sansar'ın parçalarındaki beat'leri yapan eleman.
rap dünyasındaki nickinin 'poet' yani 'şair' olması isminin 'ozan' olmasıyla bağdaşır.
(bkz: rapper)
gelecek vaadeden Türk rapperı.
özellikle 'fırtınalar koparken' parçası dinleyen kişinin içinde fırtınalar kopartır.
genç yaşına rağmen risk bağımlısı albümü'nün ii ses getirdiği, tarzı ve beatleriyle kendini kanıtlamış MC.
beatleri harika olan kişi...