bugün

ulu plaform'daki 177 yazardan 176 yazarın kandığı yalandır. dünya dönüyor mu? mal mısınız olm siz? bizim dünya? dönüyor? gece gece kahkaha attım.

eğer düşündüğünüz gibi dünya dönüyorsa;

soru1: hava taşımacılığı neden var?

zıpla havaya... dünya dönüyor nasılsa o hızda indiğin zaman istediğin yerdesin. kapiş?

bilgi: ekvatorun çapı 40000 km'ymiş. dünya ise 1 günde dönmesini tamamlıyormuş peh. yani saatte 1667 km dönüyoruz. saniyede ise 487 km dönüyoruz. dönüyormuşuz.

soru2: zıpladığımda neden hala aynı yere düşüyorum?

bulunduğunuz yerden havaya zıpladığınızı düşünün. saniye 487 km dönüyorsak neden tekrar bulunduğumuz yere düşüyoruz. neden 487 km öteye düşmüyoruz. mesela arabanın camından dışarı kafanı uzatırsan seyir halindeki arabanın hızı kadar yüzüne rüzgar vurur. e neden dışarıda dünyanın dönme hızı kadar yüzümüze rüzgar vurmuyor?

soru:3 diyelim ki helyum balonu aldım. yerden 2 metre havaya kalktım 24 saat boyunca o şekil durdum. e milim oynamıyor dünya? nasıl aynı yerdeyim?

kandırılıyoruz.

soru4: dünya sağa doğru dönüyor diyorlar. o zaman ben türkiyedeyken sola doğru amerika'ya nasıl gidiyorum?

kandırılıyoruz.

soru5: dünya dönüyorsa kuşların çabası niye? neye?

kandırılıoruz.

soru6: dönme dolaba binersen başın döner. dünya dönüyorsa başımız niye dönmüyor?

koyunuz olm biz...
Başlığı açan yazar cidden bunları yazdıysa eğer yazık.
-Sen nasıl yeryüzünde duruyorsun zıplayınca fırlayıp gitmiyorsun?
•yerçekimi etkisiyle
-peki bu yerçekimi bir tek sana mı etkiyor?
•başka kime etkiyecek ki?
Tarzında diyaloglar yaşanır bu tiple ki ben ciddi olduğuna hala inanmıyorum bu yazarın. Neyse atmosfer bak ne güzel nefes falan alıyoruz acaba neden dağılıp gitmiyor uzaya? Çünkü onlara da yer çekimi var. Her parçasına hem de. Sen havasız bir ortamda değilsin yani.
Sen aslında şuanda zaten seyir halindeki arabanın içerisindesin. Dışarı kafanı çıkardığını kim söyledi? Sen şuan otobüsün içinde uçan sineksin, isterse otobüs 100km/s ile gitsin. Zıpğladığında aynı yere düşebilirsin.
Ama bak havasız bir ortamda 400 metre/saniye ile giden bir arabanın üstünde ayağa kalkıp dimdik zıplarsan bir saniye sonra olduğundan 400metre ileride yine o arabanın üstünde olursun. Neden peki?
•çünkü dünya dönmüyor.
Süper.
yalan olmayan yalandır.

düşmek diye bir eylem yoktur, düşmek insan algılamasıdır. hiçbirşey hiçbiryere düşmez, çekilir.

sen zıpladığında yer seni kendine doğru çeker, birşey fırlattığında bu dünyanın çekirdeği tarafından merkeze çekilir düşmek diye birşey yoktur. sen zıpladığında dünyanın çekim alanından çıkmazsın dolayısıyla dünya hem sen olduğun yerde dururken hemde sen zıpladığında seni kendisiyle beraber döndürür, bu yüzden zıpladığında biyerlere ilerlemezsin. ayrıca bunu anlamak için dünyanın dönmesine gerek yoktur şu örnekle de anlayabilirsin; durakta otobüs beklerken zıpladığında yine ayaklarının üzerine düşersin değil mi? peki 90 kmh hızla giden otobüsün içinde zıpladığında neden geriye doğru gitmiyorsun? neden aynı bastığın yerin üzerine düşüyorsun? işte bunlar hep yerçekimi sayesinde.

tüm sorularının cevabı yer çekimi arkadaşım.
bunu daha yeni fark etmiş cahillerin olması şaşırtıcı...

https://www.youtube.com/watch?v=7DM6cRXSChg
doğru olandır.
birde Şekli hakkında elips falan diyen olmuş yalan tepsi Şeklindedir.
(bkz: dünya düzdür adaleti yoktur)
Şimdi dinimizcede eti helal olan bir hayvan kangurudan girelim konuya...
Avusturalya'da kanguru avlamak için ne kullanılmış? bumerang...
Bumerang atıldığı noktaya geri gelir. Sonra bumerang döndü deriz?
burdan anlaşılacağı üzere Dönmek eylemi aynı yere geri gelmek midir? Evet
Dünya bumerang mıdır? Hayır yuvarlaktır.
Dünya bumerang şeklinde olmadığı için döndüğünü söyleyemeyiz.
Dünya ile kanguru avlayabilir miyiz? Hayır

O değilde bazı günler birbirinin aynı gibi oluyor. o zaman diyorum dönüyor dünya.
Böyle ne zamanlar düşünüyorum? depresyondayken.
Demek ki dünyanın döndüğünü iddia etmek hastalıklı bir ruh halinin sonucudur.
sabah sabah kafa yapan hede.
(bkz: gerçek dünya bu deyil)
dünya dönüyorsa neden topa düz vurunca faso almıyor?
suudi imam tarafından ortaya çıkarılmış yalandır. sayın imam böylece islamın bilime ne kadar çok değer verdiğini de kanıtlamış oldu.

(bkz: islam bilgeliği)

http://www.aljazeera.com....suudi-imam-dunya-donmuyor
Aslında doğru güneş bizimle "ce ee" oynuyor...

Ce ee çık ortaya birden...
Ce ee kaybol hadi yeniden...
Nerelere kayboldun sen..?
Sobelerim affetmem ki görmezsen...
(Hepsi1)

ce ee dersem gece, demezsem gündüz...
görsel
asla anlam veremediğim yalanlardan birdir. nihaha.

şaka şaka. mesela bir topu yere atarsanız hemen olduğunuz yere düşer. bir atın üstünde atarsanız gene aynı yere düşer. bu dünyanın döndüğünü kanıtlar aslında. tabi ben daha çok köylü mantığı veriyorum. neden kanıtlar? çünkü siz hareket ederken sizle aynı anda hareket eden şey bir mesafe etkisi yapmaz. bir yerde dönmüyor dememiz için sabit iki cisim olması lazım veya aynı hızda olması lazım.

yani siz istemeseniz de dünya dönüyor. oh çatlayın da patlayın.
Aslında öğretilen bilgilere göre insan sadece 20-20.000 Hz arasındaki değerlere sahip sesleri duyar. Yine öğretilen bir bilgiye göre her maddenin kütlesinden dolayı çekim gücü vardır , örneğin 1 kiloluk iki cisim yana yana 10 santim uzaktayken aradan milyarlarca yıl gecerse bir birine yaklaşırlar. Dünya gibi devasa kütleler için bu yıllar kısalı.Yani yer çekimi dediğimiz olak burada ortaya çıkıyor.
babam maalesef beyin dağıtırlarken bir kaç yazarı es geçmiş dediğim başlık.

ahh baba kusurlu yaratıyorsun hadi anladık da bu kadar kusur da olmaz ki?
Bende inanmıyorum, dönerse kafam döner amk.
(bkz: Hacı robot) o da dönüyor.
Dünya bile dönüyorsa o niye dönmüyor? Açıkça yalan. Evet.
Dünya dönüyor. Ve biz de dönüyoruz. ayrıca her şey dönüyor. alkolden olsa gerek eheğeheğhehe.