bugün

istanbul Büyükşehir belediye başkanlığı döneminde ;
1- Elhamdülillah şeriatçıyız,
2- istanbul'u medine yapacağız
3- Ben tekkeye değil dergaha gittim
4- Her 10 Kasımda yaygara kopartılıyor.
5- Sadece imamlar resmi nikah yapsın.
6- Yılbaşıya karşıyım milli piyango zulümdür.
7- Cumhurbakanının imam hatipli olacağı günler yakındır
8- Demokrasi bizim için bir amaç değil ,araçtır . Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.,
9- Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.
gibi Türkiye Cumhuriyeti devleti anayasasına ve demokratik rejimine , Atatürk devrimlerine ve çağdaş insan değerlerine sövebilecek kadar kendini kaybetmiş bir insanın ya da bu zihniyetteki başka bir takiyyecinin yedi yıl süreyle Cumhurbaşkanı sıfatını kullanarak şeriaatçılara ve bölücülere söylemleriyle cesaret vermesini kabul edemeyecek sözlük yazarlarıdır.
bazi dinci seriatci tiplerin ne geregi var lan buna demesini anlayamadigim miting. ulan zaten biz sizi protesto etmeye gidiyoruz tabi ki gitmemizi istemeyeceksiniz.
Türk istiklâlini ve Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeye hazır, kendilerini istiklal ve cumhuriyetten mahrum etmek isteyecek dahilî bedhah güruhuna rağmen vazifesini en azından bu surette yerine getirecek yazarlardır.
% 34 le ülke'nin rejimini değiştirmeye çalışan fantazi sahiplerinin ders alacaklarını mitinge katılacak atatürk gençliğidir.
tanım: 14 nisanda tandoğanda olacak yazarlardır.

neden mitinge katılmak isteyen yazarlara ayar verme çabası içinde olduklarını anlayamadığım bir gürüh haline geldi bu başlık altına entry giren cumhuriyet mitingine katılmayacak sözlükçüler.

ortada kızılacak ya da dalga geçilecek bir şey mi var benim göremediğim. darbeciler darbe yapmak için, şakşakçılar şak şak yapmak için yürüsün.. oradaki bir çok insan, sırf orada olmak için, o havayı tenefüs etmek için yürüyecek. anıtkabiri ziyaret edecek ve evine dönecek.

kendini kullandırmak ya da kullandırmamak kişinin elindedir. mitingi düzenleyenler ile mitinge katılanlar birbirinden ayrı şeylerken, katılımcıların amaçları bu ikisinden de tamamen ayrı, bireysel kanaatlerdir.

akıllı olan mitinge katılır, kendini de kullandırtmaz kimseye.. orada olmakla amacı neyse onun için orada olduğunu hissettirir..

ben güzel bir havada uzun bir yürüyüş yapmak, atatürk'ün mezarını ziyaret edip bir fatiha okumak için katılacağım bu mitinge.

daha önce dediğim gibi dahası şimdilik beni ilgilendirmiyor...
(#1509462)
ordu yanlısı ve bundan da gurur duyan yazarlardır. ayrıca itbaşına sayın, şehitlere kelle demeyen yazarlardır.
tehlikenin farkında olan gruptur. yol, iş, güç,ders demeyip cumhuriyetine ne kadar sahip çıktıklarını gösterecelerdir. belki olabilecekleri engellemicektir ama istanbul' u Medine' ye çevirmenin, elin zavallı çiftçisine ananı da al git demek kadar kolay olmayacağını göstereceklerdir, helal olsundur.
çok kilometre mesafede olmam sebebiyle fiziken katılamayacağım, ama ruhen orada olacağımı belirmek isterim.

(bkz: yaz arkadaşım khutuck)
sinavlarim dolayisiyla aralarinda olamadigim, sahsen tanidiklarimi televizyonda gormeye calisacagim, bir canli yayin ortami olusur ve soz alirlarsa bana istek slogani gondermelerini diledigim, gonlumun anarsik uuserleri. *
"en kötü tepki bile tepkisizlikrten iyidir" e inanmış, inanmak istemiş kutlanası yazardır.
en azından burda yazdığı yazılar götüne girmesin diye katılacak yazarlardır.
ilerde tayyip ülkenin başına geçse bile bu durumdan yakındığında maruz bırakılacağı "ee gelmesin diye ne yaptın" sorusuna "bazılarını bilinçlendirmek için yazılar yazdım, oyumu kullandım, düzenlenen mitinglere katıldım, elimden bu kadarı gelebiliyordu" diyebilmek için katılmak isteyen yazarlardır.
korkmayan yazarlardır.
bir şekilde ses çıkaracak yazarlardır.
özgür, laik, aydın yönetimi destekleyen; köhneleşmiş ve sözde müslümanların başa geçmemesi gerektiğini farkedebilmiş aydın yazarların dahil olduğu gruptur.

yeniden uyarlama ("edit" değildir!): Bu mesaja dahi eksi oy verecek kadar beyinsizler olduğu için bu sözlükte çok sinirlendim...