1. 1.
  (bkz: fenerbahçe cumhuriyeti)
  2 -1 ... halidov
 2. 2.
  (bkz: virtual pc)
  1 -1 ... herbert simon
 3. 3.
  bu ülkede cumhuriyet için ne çileler çekildiğinin farkında olmadan,toplum için kutsal değerlerden sayılan bir olguyu kullanma durumu.

  en kibar tabirle saygısızlık.
  4 ... jamall
 4. 4.
  (bkz: ergenekon)
  ... bado
 5. 5.
  ikinci cumhuriyetciler denir. halt etmişlerdir.
  ... mintiminti
 6. 6.
  (bkz: of cumhuriyeti)
  1 ... aagresifbayan
 7. 7.
  bazı dengesizlerin fenerbahçe'yle ilişkilendirdiği mevzu. ilk kez beşiktaşlı bir yazar olan yalcin dogan tarafından kullanılmıştır fenerbahçe cumhuriyeti ifadesi. anlamayanlar için tekrar tanımlayalım. fenerbahçe cumhuriyeti bir sevgi cumhuriyetidir. vatandaşları birbirlerine gönülden bağlı olan fenerbahçelilerdir. başkenti kadıköy'dür. nüfusu tam olarak bilinmemektedir çünkü yurtdışında da bir çok taraftarı ve büyükelçilikleri vardır. kurtuluş savaşı'nda onlarca fedakarlık yapmış, ingilizler tarafından binası basılıp kapatılmış, futbolcularını şehit vermiş ve yıllardır "atatürk'ün takımı" olarak anılan fenerbahçe spor klübü'nün atatürk'ün mirası olan türkiye cumhuriyeti içinde ciddi ciddi başka bir cumhuriyet kuracağı iddiası saçmalıktan öte bir şey değildir.

  fenerbahçe'ye ve fenerbahçelilere milliyetçilik dersi vermeye kalkan bazı kendini bilmezler önce istiklal marşı ve şehitler için yapılan saygı duruşlarında insan(!) gibi durup küfür etmemeyi öğrensin bence.
  ... rakimalboga