bugün

bu sözler recep tayyip erdoğana aittir.

yine ben ve siyasi bir yazım. şimdi başlığı okuduysanız benim bir yorumum olarak düşündünüz değil mi? zaman ayırın ve yazıyı okuyun ve yoruma inin.

--cumhuriyet dürüstlük üzerine kurulduğu gün demokrasinin, cumhuriyetin her şey olduğu gün biliniz ki bizi hiç kimse yıkamayacaktır. Cumhuriyet birilerinin değil, şu grubun bu grubun değil 65 milyon türkiyenindir.--- Biz beraberiz bütünüz, ayrımcılığın olmadığı kimsenin birbirine yan gözle bakmadığı bir cumhuriyet yıkılmayacaktır ve yıkılmaz bunu böyle biliyoruz. Yeter ki biz çetelere yol vermeyelim yeterki biz mafyaya yol vermeyelim. Yeter ki biz dürüst doğru ilkeli insanlarla el ele omuz omuza yürüyelim. Sizleri ne paranız ne pulunuz ne makamınız ne mevkiniz için bu güne kadar sevmedik. Sadece beni yaradan allah sizleri de yarattığı için sevdik ve seviyoruz. Evet sizlerden ayrılmıyoruz, ayrılmadık, ayrılmayacağız.Biliniz ki sizin içinizden biri olarak, sizden biri olarak aydınlık yarın türkiyesine taşları koymaya devam edeceğim inşallah ve bu hizmet şarkısı burada bitmeyecek. Sizlerle bir ve bütün olmanın beraberliği içerisinde yıkılmadık bunu bir daha söylüyorum.

bu sözler 1998 yılı cumhuriyet mitinginde recep tayyip erdoğana aittir. cumhuriyet, demokrasi, birlik, bütünlük, çetelere yol vermemek, ilkeli insanlarla ilerlemek,para pul makam için sevmemek iddiaları geçen konuşma ve şimdi gelelim.

1-) cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesiyken bunun başkanlığa uzanan bir yol olarak görülmesi, başkanlığın ön zemini maksadından başka içsel bir maksat olmayacak şekilde cumhurbaşkanını halka seçtirmek - bunu da cumhurun başkanını cumhura seçtirdik diye yutturmak- 3 sene içinde de asıl amacın başkanlık olduğu ortaya çıkması.

2-)gazeteleri göz altında, terörist liderinin yiğeni mecliste, çözümler 400-500 şehitlerle, muhalefetleri perişan halde bir demokrasi.

3-) kimilerine göre %50si koyun kimilerine göre %15 i hain kimilerine göre %50 si hain diye ayrışmış bir birlik ve bütünlük.

4-)11 yılda mite kadar uzanan devletin tüm kurumlarına sızmış çete olduğunu bas bas bağıranlara rağmen ,ki o bas bas bağıranlardan biri için şu anda müebbet isteniyor, desteklenmiş bir gülen çetesi ve ülkenin tüm bürokrasisini çökertmiş bir anlayış.

5-)ilkeli olarak adlandırılan insanların yolsuzluklarının zar zor örtpas edilmesi soruşturulmaa dahi izin verilmemesi makara kukara geçilmesi kurucu kişilerin partiden koparılması can kardeşim dediği abdullah gülle bilinen kavgası.

6-)parası 1.25 milyar liracık parasız pulsuz bir siyaset hayatı.

ve gelelim şimdi eklemeye. bu sözlere ağlamıştı başbakanken erdoğan sözler ahmet kayaya ait.

--cumhuriyetin 75.yıl dönümünde daha güzel günleri yaşamak, cumhuriyeti daha özgür yaşamak, inanca saygının düşünceye özgürlüğün olduğu cumhuriyetleri yaşamak dileğiyle ve artık şarkı söyleyenlerin şiir okuyanların tutuklanmadığı, tutuklanmayacağı cumhuriyetlerde bir daha görüşmek üzere diyorum.---

tutuklanmadığı tutuklanmayacağı özgür yaşamak inanca saygı düşünce özgürlüğü. bunlara ne kadar yaklaştın son 14 yılda sayın rte.

imla hataları varsa affola.

videosu

http://www.youtube.com/watch?v=RBsFvFKEuc4
Güzel bir yazı olmuş tebrikler.

Ne şeriat ne başka bir şey cumhuriyet. ille de cumhuriyet!
Şey ayrı.

(bkz: her şey)
bunu da bi uplıyım pazar pazar ilgilisine ulaşın.
karakter sığmamasından mütevellit birleştirmiştim diye hatırlıyorum ki imla hataları varsa affola. ibaremi de görmenizi tavsiye ederim ...
bakış açısı farklılığı.

sizin bakış açınızdan cumhuriyet ile sayın cumhurbaşkanın cumhuriyet bakış açısı aynı olsaydı bugün elde edilen hiçbir özgürlük kazanılamaz vesayet sistemi devam eder "28 şubat 1000 yıl devam edecek" sözü vakıa olurdu.

ama aynı değil. cumhuriyet tüm vatandaşlara indirilmiştir. sadece elit bir grubun tekelinden çıkarılmıştır.