bugün

şike cezalarının düşürülmesi ile ilgili yasaya aynen destek veren parti.

http://siyaset.milliyet.c....2011/1471832/default.htm
Atatürk'ün kurmuş olduğu halkın partisidir..
hocam türkiyede mustafa kemalin düşüncelerini temsil eden bi tane parti yok dedirten atatürkün vefatından sonra laikliği din düşmanlıklarına alet etmiş atatürkü sadece yakalarına rozet olarak takmış adamların yönettiği ama seçmen kitlesi samimi ve vatanını seven insanlardan oluşan parti.
ulu önder gazi mustafa kemal atatürk tarafından kurulan partidir. partimizdir...
atatürk'ün partisinden hiçbir konu hakkında kesin yargıya ulaşamayan partiye dönüşen parti. yeni chp adı altında yanar-döner uygulanan siyaset sebebiyle kemik chp seçmeninden bile oy kaybetmek üzeredir.
atstürk'le tek alakası partiyi kuran kişinin atatürk olmasıdır.

yoksa duruş olarak arada uçurum fark var...
Dünya'da tek parti akp kalsa yine onlara vermeyecek biriyim.

Ama kardeşim sen nasıl gidipte milletvekili maaşlarına zam yapılmasına salyalarını akıta akıta evet yapılsın diyorsun? sen nasıl bunu yapıyorsun? sen misin atatürk'ün kurduğu parti? sen misin yoksulun yanında olan parti? sen misin emekçinin yanında olan parti?

emekçiye %1-2 zam yapılırken sen o binlerce liralık zam yapılan maaşını paşalar gibi yiyecek, son model araban ile hava ata ata dolaşacaksın.

ulan ben de size oy veriyorum be, yazıklar olsun.

bundan sonra 1 oy daha kaybettiniz. hadi şimdi gidin yiyin maaşınızı, devlet falan değil derdiniz, hepinizin derdi para. yazıklar olsun.
(bkz: izmir büyükşehir belediyesi/#14086660)
yüzde sekseninin sadece Atatürk'ün kurduğu parti olduğu için oy verdikleri siyasi parti. 5 milyondan az 12 milyondan çok oy alamaz.
her şeye karşı çıkan parti. baştan söylüyorum siyasetle işim olmaz, bana göre her parti aynı boktur türkiye'de. ama bu adamlar neden her şeye muhalefet ediyor, ana muhalefet demek bu demek mi yani? mecliste kabul edilen bana göre olumlu veya olumsuz her şeye tepki gösteriyorlar. amaçlarını anlamış değilim.

edit: türkiye'yi geri götüren de bu işte. kendi zevkine laf söylenmesini, kendinin eleştirilmesini kabul edemiyor insanımız.
Atam'ızın kurduğu ve Türkiye'deki tek adam akıllı partidir.
Ekim yada kasım,ayında yapılacak kurultayda geleceği tümden şekillenecek parti. kemal kılıçdaroğlunun ani ve süpriz bir şekilde genel başkan olmasının ardından deniz baykalın sözde ulusalcı-kemalist tayfasının bir kısmı tasviye edilmiş, küskün sosyal demokratlar ve saygın akademisyenler partiye katılmıştır. Lakin, dinazor olarak adlandırılan baykalcı kadro yeni bir tüzük yaratma çabasında ve tüzüğe ilginç bir madde ekletmek istemekte.söylentilere göre ilgili madde 5 sene ve daha az sürede chp üyesi olan kişilerin partide üst düzey yönetici olmasını engelleyen bir içeriğe sahip. bu da kemal kılıçdaroğlu ve yeni yönetici kadronun tamamının tasviye olup bizzat baykalın yada ona yakın isimlerin partinin başına tekrar geri gelmesi demek. kemal kılıçdaroğlu ve sosyal demokrat! ekibinin kurultayda kaybetmesi durumunda yüzde 20'ye sıkışmış chp'ye geri dönülecek. kıldaroğlunun yerini sağlamlaştırması durumunda ise neler olur zaman gösterecek.

bir yanda koltuk sevdalısı sözde ulusalcı-kemalist tayfa, bir yanda ortanın solu diyebileceğimiz liberal-sosyal demokrat çizgide kemal kılıçdaroğlu ve ekibi. kurultay sonrası chp içinden yeni bir parti çıkar gibi gözüküyor.
atatürk`ün döneminden eser kalmayan, muhalefet olarak görevini yapmayan partimdir. madem atatürkün partisiniz madem atatürkün yolunu izliyorsunuz neredesiniz hani atatürkün söylediği türkiye cumhuriyeti şeyhlerin dervişlerin ve müritlerin ülkesi olamaz sözünü yerine neden getirmiyorsunuz ülkeyi karanlığa sürüklüyorsunuz diye sorarlar adama.
varlığı döneminde, pek takdirimi alamamış, entrikalarla dolu siyasi partidir.
katsayı uygulamasını anayasa mahkemesine götürmeye çalışan bir garp oluşum. niye anayasa mahkemesine götürüyorlar? imam hatip mezunları ünüversiteye gitmesinler diye.
yani anlayacagınız chp zihniyeti aynı zihniyet. degişen bir şey yok. imam hatip mezunları bu ülkenin çocukları, gelecegi degil çünkü.
önce;
(bkz: halk fırkası)
sonra;
(bkz: cumhuriyet halk fırkası)
son hali olarakta;
(bkz: cumhuriyet halk partisi)

edit: uyarısından dolayı tarumara teşekkürü bir borç bilirim.
bitmiş bir partidir. kılıçdaroğlu partinin seviyesini dahada aşağılara çekmiştir.
garip bir partidir. görevini tam yapsa da oy verecek bir alternatif oluşsa denilebilir. ama ne yazıkki genel başkanı yeteneksizdir.
kongreler partisi.
bitmiş rejimin bitmiş partisidir.

(bkz: bu parti benim için bitmiştir)
kompleksli parti mensupları vardır. hala hata yapmıştık diyemiyorlar.
koca koca adamlar koskoca türkiye'de yer kalmadı bizde tarihi camileri kışla,ahır yaptık mazeretine sığınır.

(bkz: siz çocuk mu kandırıyorsunuz)
ilki 26 şubat 2012 ikincisi ise 1 mart 2012 tarihlerinde olmak üzere tarihinde bir ilke imza atarak 1 hafta içeriside 2 kurultay yapacak siyasi parti.
http://www.sabah.com.tr/C...rler/Bizimcity/2012/02/01
partinin mersin yenişehir ilçe başkanı yunus özdemir ve yönetim kurulu üyeleri
delege seçimlerinde baskı yapıldığını öne sürerek istifa etmişlerdir.
cumhuriyet tarihinin en eski partisi olup, içerisindeki çatlak sesleri gideremeyen, istikrar sağlayamayan, ya kurultay ya da kurultay hazırlığı yapan ve iktidara alternatif olarak görülmeyen, bir kemal'den bir kemal'e çok şeyin değiştiği parti.
güncel Önemli Başlıklar