bugün

taraf olmayan bertaraf olur mantığıyla hareket ettiğinden şaşırtmayacak eylem.

edit: başlık başa..
sayın cumhurbaşkanımızın tarafında olduğumuz için bizi rahatsız etmeyen durum. laikçi kemalist çapulcular düşünsün.
diktatörlüğe doğru emin adımlarla.
77 milyonu kucaklayacak olan cumhurbaskani adayi.
doğru sözdür, olandır, olması gerekendir ve olacaktır.
öyle olmasa seçimler olur muydu a benim dangozlarım? ekmeleddin (aranızda kimi lümpenler ekmel bey diyor)in etrafını sarmış chp'li yiyiciler. velev ki cb oldu? tarafsız mı olacak bu kadar gürültüden sonra?
cevabınız evet ise size cevabım; (bkz: bi sikirin gidin amk)
tarafsızlığın tanımı da yapılmalıdır.

neye göre kime göre tarafsız.

cumhuru temsil eden kişi elbette cumhurdan taraf olacak. başka ne bekliyordunuz ki?
Saman altından su yürütmek yerine niyetini açıkça belli eden Başbakan beyanatı. Size de iyilik yaramıyor. *
böleceğim kayıracağım yiyeceğim daha fazla ayakkabı kutularım olacak yandaşa var sana yok.
çünkü sen benim yememe karşı çıktın ben senin ümmetinim yesemde kayıracaktın.
bu yüzden vatan dışısın demekle aynı şey.
bide şu var bdp hdp apo neden hep bu lafları muhalefeti eleştirip yolsuzluk zamanında da cemaati suçladı. yani akpnin yanında oldu ?
verilmiş sözler var belli ki.
tutmadıklarında olaylar patlak veriyor yada geciktirdiklerinde.
şimdi tayyip düşünsün aslında sizde düşünün sayın akpliler tayyip sözlerini tuttarsa vatan sever tutmazsa hainler ayaklanacak .
siz nerdesiniz ?
kendi siyasi emellerine ulaşmak için, ne denilirse denilsin halkın yüzde 92'sinin oyuyla kabul edilmiş anayasa'yı çiğnemeyi hedef almış muhteris bir siyasetçiden duyulmasına şaşılmayacak, ancak anayasal suç teşkil eden söylem.
olm ortada bir maç ve iki takım yok bir tanesini tutacaksın ya da bir hakem gibi tarafsız olacaksın. öyle bir şey yok. ortada bir halk var. milyon tane ayrı derdi olan milyon tane ayrı duygu yaşayan her biri yaşayan bireyler.

ben taraf olurum dediğin ne ki? bu tarafsızlıktan kasıt laik siker dinci yalarım meselesi değil. bu tarafsızlık anayasadan taraf olup kuvvetler ayrılığında herhangi bir kuvveti öne çıkarmam demek.

ama bunu lan iki grup var birinden taraf olurum sikerim diye anlayanın götüne koyuyorlar her seferinde. dinci de olsa anlar eninde sonunda diye bekliyor insan.
dün mecliste erdoğan'ın ettiği yeminin son cümlesi...

"üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük türk milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim"

(bkz: yalan yere yemin etmek)
(bkz: duy da inanma)
tarafsızlık yemini eden birinin partim, partim diye ağlaması,
ve bir gün öncesinde muhalefeti eleştirmesi o yeminin içinin ne kadar boş olduğunu gösterir.