bugün

sabah kalkmaya alışmış insandır.
alarmini kapatmayı unutmuş insandır. kahrolsun alarmlara diye evde slogan atandır.
Asla mutlu olmasini beklenmemesi gereken insandir.
aslinda hic yatmamis gecesi gunduzune karismis insandir.
Benimdir. Haftanin 6 gunu saat 6 bucukta da kalkip 8 de baslayan mesaime yetismeye calisirim. Genelde yetisirimde. Ama 6 da kalkmakta buraz agir geliyor hani. Evi kapatip Hastanede uyumayi ciddi ciddi dusunuyorum sozluk. Zaten eve ancak uyumaya gidiyorum. Anjionun sedyelerinden birinde uyurum iste. Oldu bu is ya.
fena sıkışmış insandır, tuvalete koşturur.*
cuma gecesi erken yatan insandır.
Kafasi bozuktur uyku tutmamistir.
işi gücü olan insandır.
işçidir, esnaftır.
bitirme sunumları cuma akşamı beşte bitmesi sonucu aynı akşamın yedisinde uykuya yatmış bir insan için de normal olabilen durumdur. *
milyonlarca işsizin yapmak istediğini yapıyordur.
dershaneye gitmek zorunda olan
ogrencidir.
sebepsiz de olabilir. alışmıştır belki. paranoyalarının kurbanları olan insanlar gibi değildir ama o kesin.
deprem mühendisligi adıyla deneyini yetiştirmesi gerekip labaratuvara gelen insandır. ne çektim be ben.
biraz daha para kazanayım diyip mesaiyeye kalan insandır.
Uyku düzenine sadıktır.
pazartesi finali olan ama sözlükte takılan insandır.
çılgındır, para için güzelim hayatını piç eder. mesela ben. adamlar üç kuruş maaş verecek diye neredeyse 7/24 çalışacağım. bak isyansa geldim şimdi.
Sevdicegine gidicek olan insan heyecanıdır.
büyük ihtimal haftaiçi dağıttığı evi haftasonu temizleyip toplamayı düşünüyordur. hatta halası ve dedesinin misafir olarak gelmesi kuvvetle muhtemeldir.
çalışan insandır. mesaiye başlamıştır bile. geçmiş masasına harıl harıl çalışmaktadır.*
Yetişeceği bir otobüs, o otobüsün onu götüreceği bir yer vardır efenim, o insandır işte.
Çalısan insan da degilse erkenden uyanmasına sinir olandır.
alışkanlık meselesi olup bazı insanlar istedikleri kadar yorgun olsun alarm kurulmuş
gibi sabahları fişek gibi hep aynı saatte kalkarlar. eskilerin deyimiyle ölü gibi yatmazlar.