bugün

müjde...!!!

hem de a haber müjdesi.

artık covid haritasında kırmızı renkli iller değerlendirilirken, yüzbinde 100 değil, yüzbinde 200 covid oranı baz alınacakmış.
görsel

kaynak;
https://www.ahaber.com.tr...&utm_campaign=twitter

lan ne kadar süper bişey bu ya.
neden bizim aklımıza gelmedi ki?

milleti aşılayıp vaka sayısının önüne geçmek yerine kırmızı olan illerin vaka sayısı değerlendirme rakamını iki misline çıkarıp memleketi sarı ve mavi renklere döndürecekler...

ya arkadaş gülmekten yazamıyorum.

peki ya sonra, 200'ü de geçen pek çok il kırmızıya dönünce ne olacak?

o zaman da 500 yaparsınız renk katsayısını olur biter.

böylece turizm sezonu açılana kadar bütün iller masmavi olur. tıpkı mavi bayraklı plajlarımız gibi, oh mis...

vatandaşı olmasak eğlenceli ülke yeminle...

-efendim, covid vaka sayısı arttı bütün iller kırmızı oluyor.
+ne yapmak lazım?
-efendim daha çok aşı yapmalıyız
+aşı yok be oğlum, kırmızı olmak için kaç lazım?
-yüzbinde 100.
+siz onu 200 yapın.
-şükranlarımı arz ederim efendim.
(bkz: ekmeğe zam gelmedi ancak fiyatlar arttı)
Bence bir kararname ile covid-19’u yasaklasın. Nasıl olsa boku çıktı artık.
en sonunda da 100.000 / 100.000 olacak galiba kırmızı bölge tarifi.

renk körlüğü ile covid 19 u yenmek bu.
dünya tarihine adımızı altın harflerle yazdırmamızı sağlayacak kutlu gelişmedir. bundan misal 50 yıl sonra o zamanın çocukları bu covid mevzusunu konuşacaklar

- ya 50 yıl önce covid salgını olmuş biliyor musun ?
+ biliyorum pandemi falan ilan edilmiş
- peki nasıl atlatılmış bu süreç ?
+ türk hükümeti ve medyası sayesinde
- nasıl ??
+ adamlar covid sayıları ile oynayarak pandemiyi yok sayıp yok etmişler..
- holly şhit !!!!
+ holy tabi emuğa goyim. avm leri kapatmayıp okulları kapatmışlar olm adamlar. bütün dünyanın anası ağlarken bunlar miting, gençlik kolları toplantıları falan yapıyorlarmış. akp ve ahaber olmasa covid bitemezdi canıtın ( jonathan ) bitemezdi..
Ünlü bilge fatih portakal' ın dediği gibi, "aklımızla dalga geçmek" eylemi nedir diye soran olursa, ahanda budur diyebilirsiniz.
(bkz: Covid olduğum için şükranlarımı sunuyorum)
ilgili kişilerin çalışmalarına yönelik yapılmasını anlarım. ama halka sunulan bir haritada böyle oynamalar yapmak insanlarda yanlış bir algı oluşturabilir. vaka sayıları artmasına rağmen bazı şehirlerde önlemlerin gevşetilmesine de neden olabilir. iyi düşünülmesi gerekiyor.