tanım: insanın çocukken çok sık gördüğü rüyalardır. muhtemelen kendisini çok etkileyen ve hayatı boyunca da etkileyecek olan bir takım olayların etkisinden kaynaklanır...
ben babamı persil adam olarak görürdüm, acaba neler hayal edermişim???
odadaki bilimum bebeklerin üzerine üzerine yürümesi ve sana kabus dolu anlar yaşatmaları.
perdenin arkasından canavar çıkması ve seni şatosuna kaçırması. princess peach'in de seni kurtarmak için yola çıkması.
(bkz: a nightmare on the elm street)
(bkz: freddy krueger)
super mario'nun sonsuz bölümünde hapsolmak.*
atraksyonlu olaylardır.tercihen kaçırılma ,dayak yeme efendime söyliyim susuz bırakılma gibi hadiselerdir ki sen o yorganın altında çelimsiz bedeninle çılgınca debelenirken, rüya aleminde bağıramassın bile.
rüyada yaşanan o aksiyon zaten 1 senelik adrenalin ihtiyacını rahatlıkla karşılamaktadır.
ölüp mezarda patates kızartması yemek. unutmadım, unutamam.
Yıllarca rüyamda kendime lahanadan kanat takıp uçabildiğimi gördüm. Her seferinde apartmanın çatısından atlıyorum ve yere düşmeye yakın lahanadan kanatlarımı çırpar havalanırdım. lahanadan kanat yapmak nerden aklıma geldi bilmiyorum rüya işte.Yıllar sonra freud bunu yada rüyada uçmayı cinsellikle bağdaştırdığını okuduğumda kendimi sapık gibi düşünmüştüm, sonradan anladım ki freud zaten herşeyi cinsellikle bağdaştırıyormuş adamın kafası başka bir şeye çalışmıyormuş.
yastığın altından çıkan bilumum yılanımsı* yaratığın sana zehir zerk etmesi. akabinde kapıdan giren, gözleri beyaz, üzerlerinde ortaçağ modasında parlak zırhlar ve kadife, mor renkli pelerinler olan, çelik miğferleri keçi başına benzeyen adamların odanın ortasında hiç anlaşılmayan bir dille ayin düzenlemesi. hayır anlamadığım o dönemde frp falan da oynamıyordum, ne bileyim böyle okült işlerle de ilgilenmiyordum. malum, en fazla dört yaşındaydım. neden böyle bir rüya görmüş olduğumu bir türlü anlayamadım bu yaşıma kadar.
kırmızı elbiseli bi bayanın sizi sevgiyle okşaması ve sizde orgazma yakın bir hisse sebebiyet veren rüyalar.
(bkz: ah o türk filimleri)
kaybedilen mahalle maçının rövanşını almak..
gün içerisinde yaşadığım olaylar rüyamda mutlaka bir şekilde karşıma çıkardı. bilinç altım sağolsun arı gibi çalışıyordu. ama sıklıkla gördüğüm rüya bizim ordaki bir apartman boşluğuna düşmemdi. sıçrayarak uyanırdım sonra. şimdi bile nadirde olsa görüyorum aynı rüyayı ve hala sıçrıyorum. rüya olduğunu öğrenemedim gitti. bu tarz rüyaların psikolojik bir anlam taşıdığını okudum çok yerden. ama tam olarak sebebini bilmiyorum.