bugün

çok sıkça görürsünüz bu tipleri etrafınızda. bu tipler daha ''trt 2'' diye bir kanalın varlığından bile habersizken cnbc e izliyorum diye böyle öyle bir kültürlü havasına bürünürler ki sanırsınız ki çok büyük bir düşünür vardır karşınızda. ''... programı izledin mi dün?'' diye sorarsınız, size '' ayy ben o kanalı izlemiyorum ki. ben sadece cnbc e izliyorum.'' derler. ulan sonradan görme kıro, dizi film izleyerek kim kültürlü olmuş ki sen olacaksın. havan batsın senin..
ama lütfen!

devamında bir de radikal okuması farzdır.
sözlük takipçisiyse bir de.. yeme de yanında yat.. ***
show tv'de kurtlar vadisi'ni izleyerek kendisini mafya sanan tiplerden daha akıllı tiplerdir. genel olarak olmasa da dizi film alanında bir kültür kazanılıabilir.**
cnbc-e izleyicisinin adını lekeleyen insanlardır. cnbc-e, haftaiçi akşam ve haftasonu yayınlarıyla kaliteli dizi izlemek isteyen insan için büyük bir nimettir, ancak iki dizi izleyip, aman tanrım işte kültür bu, bak titreme geldi, şeklinde havale geçirenler bunu ulu orta söyleyerek diğerlerini alçaltmaktadırlar. ***
en azından magazin ve şamata üzerine kurulmuş dizileri izlemek yerine, çoğunda jerry bruckheimer imzası olan yapımları izlemeyi tercih eden şahıslardır. ayrıca kendi seçimleridir, parmakları hangi kanala yönlendirirse kumandayı, o kanalı izlerler.
turuncuyu gardrobundan çıkaran tipler kadar kültürlü tiplerdir.
internetten takıp ettıklerı haber sayfası ntvmsnbc olan kısılerdır
havyar yediği için zengin olduğuna kanaat getirenlerden farkı yoktur.
cnbc-e'deki yayınlanan dizilerin, türkiye'de yayınlananlardan genel olarak daha kaliteli olması sebebiyle içine düşülebilecek bir düşünceye sahip kişi. iyi film yapmakla kültür arasındaki ilişkiyi sorgulatası durumun özne kişileridir.
cnbc-e izlemeden kültürlü olduğunu sanan tiplerin tek rakibidir.en kısa zamanda bir halı saha karşılaşması düzenlemeleri beklenmektedir.sonraki polemik konusunun ise cnbc-e izleyerek futbolu iyi oynayabileceğini sanan zihniyetler olması olasılık dahilindedir.
magazin programı içeren tv kanallarını izleyip (star, kanal d, show tv, atv, kanal 1, flash tv) kendini kültürlü sanan insanlardan daha kültürlü olduğu kesin televizyon seyircileri.

"bana izlediğin kanalı söyle sana kim olduğunu söyleyeyim" anonim
ekşi sözlükten başlık özenmeye benzer.
inglo-amerikan tarzı salak espri kültürü hakkında fikir edinmek için iyi bir kanal. bakınız burda espri yapılıyor hadi siz de gülün diyerekten sahneye kahkahaha efekti koyan dahi bir zihniyet moğolistan'dan çıkacak değil ya. üstelik tıpkısının aynısı o robotik mimik ve jestlerle ortalıkta oyuncuyum diye geçinen tipleri gördükçe en beğenmediğim oyuncularımıza bile saygım artıyor giderek. vaktiniz varsa şuna bi kulakçık atın derim;

http://www.youtube.com/watch?v=8Shl0XxiE2M
türkiyedeki fazla ve boş dizilerden sonra sadece cnbc-e deki yer yer dolu yer yer boş dizileri izleyerek kendini kültürlü sanması olası kültür fukarası insandır. sıkı cnbc-e izleyicilerini, sırf onlar izliyor diye 'aa ben de izleyeyim, ortam bunu izliyo baksana.' diyerek bikaç popüler diziyi izleyip, sürekli bunun üstüne konuşarak, çileden çıkaran insandır. (yaşanmıştır.)
cnbc e izlemeyen,dünyadan bi haber olan,hiç bir konu hakkında fikri dahi olmayan, yalnızca başkalarından duyduklarıyla kültürlü görünmeye çalışan tiplerden daha makbul olan tip.
"cnbce izliyorum kultur patlamasi yasiYorum" diyen tiplerdir.
özenti tiplerdir. durun hemen alttaki entrye geçmeyin. aslında bu biraz hayra vesile olma durumudur. efendim şöyle ki bir adet özenti der ki ortamlarda çok eziliyorum, millet bir dizi muhabbeti yapıyor fransız kalıyorum, en iyisi açıp bir bakayım. başta sıkılır oflar puflar ama mecbur dayanmalı, ama zaman geçtikçe alışır.
2 yıl sonra...
hayal edin... bir entel görüyoruz. ama kaliteli entel ha, kafası dolu. iki yıl önce bu yola baş koyan özenti bilseydi kalite bir tip olacağını herhalde bana bir porsiyon iskender ısmarlardı...
aaa nip/tuck başlamış lan bitiriyim de entryi gideyim,izleyeyim*
(bkz: #2730072)
git gide entelleşen özenti tiplerdir aynı zamanda bu özenti tiplerin dizileri izlemeden önce belli bir bilgi birikimleri gerekir(malum diziler yabancı alt yazıları hızlı okuyup fildeki kareleriş yakalaması lazım birazda ingilizce biliyorsa dzgün izlenebilir)bunların bir gömlek aşağısınada kurtlar vadisi tiplerini taklit ederek kendini kabadayı-mafya sanan tiplerdir.
Sahtelerdir yozlaşmışlardır karaktersizlerdir hava atmak için dünyaya gelmişlerdir.
Bazıları üstüne üstlük alt yazı özürlüdür.
türk klasiklerinden uyarlama dizileri izleyip orjinalleri hakkında herşeyi bildiğini sanan tiplerle aynı beyne sahip tiplerdir.
dizilerin kişiye kültür katmadığını anlaması gereken kişilerdir cnbc e'de kültür katabilecek bazen güzel filmler oluyor onun dışında gossip girl, merlin izleyerek entelektüel oldum ben demeyin lütfen. henry warner ne demiş: Televizyon bence çok eğitici bir buluş. Ne zaman biri televizyonu açsa, derhal yan odaya geçip kitap okuyorum.
(bkz: cnbce deki fransız filmlerinin hep başyapıt olması)