bugün

baya baya mesaj kaygısı taşıyan film.

tanrı(zeus), perseus'a insanlar iman etmekten vazgeçerse şeytan(hades) geri döner mesajı veriyor.
yani siz siz olun ama dinden imandan uzaklaşmayın ey insanoğlu, ilkçağlarda da iman edeeksiniz, günümüzde de...

herneyse,
mesajı almak isteyen alır, almak istemeyen almaz.

filmi beğenmeyen olabilir, başarısız olarak da eleştirilebilir ama mitolojiye dair ender sinema filmlerinden biri olduğu için ben severek izledim.

ha bir de zeus oğlu perseus'un, herkül'ün iki kuşak öncesi dedesi olduğundan bahsetmiş yukarıda arkadaşlardan biri ve yine zeus'un herkül'ün anası ile cinsel ilişkiye girerek enseste imza attığını belirtmiş.
bu mitolojide hep var malesef.
zeus hem perseus'un anasını, hem de herakles'in anasını düdüklemiştir, herakles'in anası perseus'un dolayısıyla da zeus'un da torunudur, ama aynı zeus'un kendi kızlarını da düdüklediği unutulmamalıdır.

adam tanrı la.
(bkz: Clash of the Titans 2 Wrath of the Titans)
mitolojik kurgunun içine sıçmış film.
perseus'un andromeda'yı hector'a terkettiği film. filme göre andromeda'nın dibi düşmüştü perseus için ama...

(bkz: hadi bağalım)
mükemmel bir mitoloji filmi yapabileceklerken, tamamen konunun içine edilmiş filmdir. filmi izlemektense, vikipediden, persaus'un hayatını okumak daha eğlencelidir.
görsel efektleri ile büyüleyen, 3d izlenmemesi gereken film.

cinleri ve medusa yı çok beğendim
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Kısa süresi ve oyuncu performanslarıyla tadı yavan bir film olmuş. Titanların savaşı geniş bir hikaye, karakter ve büyük bela zengiliği ile aynı oranda geniş bir dünyaya sahipken her şeyin küçük bir çerçevede işlenmesi ve kısa bir yolcukla başlayıp bitmesi güzelim Titan savaşlarını mahvetmiş. Asıl gişe filmleri bunlar işte; para için görsel efektler ve bol aksiyonla şişirip tatmin etme yöntemi.

https://www.planetdp.org/...sh-of-the-titans-dp9049#1
görsel

görsel

Ekşini dozunda Güzel bir film idi.

Görsel efektler falan harika.

Keyifle izledim yani.
....

Görseldeki yaratık 'cin' imiş.

Burada islam dinine atıfta bulunulmuş. Zira cinler bir tek islam dininde ateşten yaratılan varlıklar olarak geçiyor.

Filmde Kahramanlarımız da çölden geçerken bunlara denk geliyor. Ve iyimser oldukları için yardımlarından faydalanıyorlar. Zaten filmdeki cinlerin amacida 'hades'i birlikte yenmek.

Cinleri iyimser göstermek ilginç.

Düşündürücü...