bugün

okumaya değer yazılara sahip insan. * * * * *
gelmiş geçmiş en iyi eurovision şarkısı başlığının anket başlık olduğunu anlayabilmiş yegane sözlük yazarımız. akıl dolu entrysi şöyle ;

--spoiler--
Kemal Sunal - Anketim biçim biçim

anketim biçim biçim, ölürem anket için
alem bana düşmandır, anket yaptığım için loy loy

hele loy loy loy anketçi yarim, anket yapar loy loy.
--spoiler--

hayır, bi de üstüne sözlüğü foruma çevirdiniz kardeşim diye cavlamış kendisi. üşenmedim baktım entrylerine, siz de bakın;

en etkileyici film müzikleri ... #5187308
regl sancisi cekenlere oneriler ... #4791353
insanın öldüğünü anladığı anlar ... #4618517
buyukanneye anlatilmasi zor meslek ... #4481819
yaran yanlış okumalar ... #4665376
apo ya verilebilecek alternatif cezalar #4132259

· alternatif cem uzan vaatleri (2) ...
· alternatif cep telefonu acma ifadeleri ...
· alternatif cikma teklifleri ...
· alternatif seks pozisyonlari ...
· apo ya verilebilecek alternatif cezalar ...
· beni seviyor musun sorusuna alternatif cevaplar ...
· bi biskrem versem e alternatif cevaplar ...
· dis agrisina alternatif cozumler ...
· guzel miyim sorusuna alternatif cevaplar ...
· itu sozluk e verilebilecek alternatif cevaplar ...
· verilmeyen penalti sonrasi alternatif diyaloglar ...
· yaran başlık yönlendirmeleri (3) ...
· yaran diyaloglar ...
· yaran hayvanlar ...
· yaran küfürler ...
· yaran mirc nickleri ...
· yaran msn diyaloglari ...
· yaran videolar (2) ...
· yaran yanlış okumalar ...

bi zamanlar bi pembe dizi vardı. küçük hanım'dı galiba ismi. bayan misi vardı, baron vardı, barones vardı, rudolfo vardı... bi de yüzbaşı dedikleri zenciliğini inkar eden bi zenci vardı. diğer zenci kölelere kan kustururdu bu.

bu arkadaş da böyle; hem anket başlıklara deli gibi entry girer hem de foruma çevirmeyin lan burayı diye cavlar. zencisin işte.
sözlükte sayılı vatanperverlerdendir. faşist zannederler genelde ancak faşist ile vatansever arasındaki farkı bilmezler. şahsen ideolojik düşüncelerinin bir çoğuna saygı duyarım.
bundan tam iki sene once "ben simdi ne yapicam?", "dunyanin en dertli insani benim, kimse benden daha dertli olamaz.", "bittim artik ben." modunda dolastigim zamanlarda dedekleriyle gozumu acmis, silkelenip kendime gelmemi saglayan 4-5* * * kisiden biri. iyi ki var.
daha donanımlı olsa taşı hakikaten gediğine oturtabilecek biriymiş gibi geldi bana. ayarmatik kıvamı ne yazık ki ad hominem'in ötesine geçemiyor gözlemlediğim kadarıyla.
hararet dolu entrylerden dolayı değil, forum/chat tarzı entryler girdiği için çaylak olan üçüncü nesil yazar.
1. bi siktir git dedirten ateist laflari/#5325851
2. ateist gencin türbanlı kızla sevgili olması/#5325803
3. cenaze namazı kılınan ateist/#5325748
4. marx ın ateist olmadığı gerçeği/#5325698
5. ateistlerin kız tavlama teknikleri/#5325650
6. ruh çağırma eylemine niyetlenen ateist/#5325615
7. sözlükte ateist yoklaması almak/#5325561 * * *

büdüt: 3. nesil trollükten celeb olmaya kasan yazar. eskiden böyle biri değildi oysa. şimdi ateistlere dokundurup yobaz taklidi yapmaya çalışıyorsun ya; tutmaz hacı çünkü ateistlerin sayısı hem az hemde pek fazla takmıyorlar seni. eğer iş tutsun istiyorsan hristiyanlığa, yahudiliğe filan tak kafayı. onların sayısı daha çok. yada chplilere filan atatürke dil uzat* yada en kolayından müslümanlığa laf et. bak buraya yazıyorum bir günde ünlü olursun yazarı. *
üçüncü nesil yobaz.

edit : faşisti unuttum lan.
kafayı ateistlerle bozmuş sevgili uludag sözlük yazarı.

tamam sayın yazar, bir sabah olsun neyse gider alırız.
ateistler tarafından bir köşe başında kıstırılıp ölene kadar mokoko yapılma ihtimali yüksek olan yazar. burdan bu entryme kızmamasını diliyor, gözlerinden öpüyorum.
Allah'ın selameti üzerinize olsun der ve...
hic yoktan yere, ceketini almis ve gitmis dostum.

ya evet, dost dedim. evet evet bildin sevgili elestirmen yazar arkadasim, cancis kankis entry gircem. bak senin aradigin buton asagida. hic okumakla yorulma. ama yok ben seovin degilim, okumak icin geldim diyorsan, buyur oku entrymi, tam dibe batmisken bana el verip yukari ceken dostuma yazacagim entryi.

cok uzun sure konusmayip da, karsilastiginiz da ayni yerden devam edebildiginiz kisiler vardir hayatinizda. varligini bir sekilde hissettiginiz; saatlerce muhabbet etseniz "yeter" demeyeceginiz, demeyecegini de bildiginiz; icinizde biriktirdiginizi "acaba desem ayiplar mi, yargilar mi" diye dusunmeden paylasabileceginiz kisiler. size hep destek, tam destek verip ama hatali oldugunuzda da sizi kirmadan uyarilarini ardarda yapan kisiler. bu yaklasimindan dolayi da sevdiginiz, inandiginiz, guvendiginiz kisiler. pismis tavugun basina gelmeyecek seyler atlatmis, hayatta yeniden baslayisina hayran oldugunuz kisiler. ozunde, sozunde bir oldugunu gordugunuz, lafi kivirmayip hissettigini acikca soyleyen kisiler. ama bu ozlellikler, huylar, davranislar (artik siz ne derseniz) cok az kisi de bir araya gelir. o yuzden de cevreniz de arkadaslariniz coktur, dostlariniz azdir ya...

unutmadan su da var, siz butun bu ozelliklerin toplandigi kisiyi, yani dostunuzu cok iyi tanirsiniz. attigi adimlarla, aldigi kararlarla, soyledikleriyle sizi cok az sasirtir. hata hic sasirtmaz. ve bilirsiniz ki, mutsuz olmayi haketmez. asla onu mutsuz/uzgun olarak gormek istemezsiniz. kararsiz kisilerin, onun dobraligini, ictenligini gorememis kisilerce uzulmesine dayanamazsiniz. aslinda insanlarinin gozlerinin nasil bu kadar kor olabilecegini anlamak o kadar zor ki! cidden zor.

cancis kankis entry formatindan sapmadan geri doneyim ben bu yazara.

her zaman mutlu, huzurlu ve de en onemlisi saglikli olmali. aslinda olmali degil, olmak zorunda. bu boyle cunku. zorundalik ben dedim diye degil, yasadiklarinin sonucu. bu nedenle yasadigi guzel seylerin tadina sonuna dek varmali ama kotu seyleri de cabucak atlatmasi gerekli. ha bu son dediklerim de ben dedim diye. *

hayir, surdan inandigi goruslere ters kisilerin surekli bik bik bik otmesinden dolayi gitseydi, girdigi bir polemikte haddini asip kufredip gitseydi icim yanmayacakti. suclu cek cezani diye geyik bile yapacaktim ama... ay iyi sustum ben.
inatci keci, boga burcu da degil ama inatcilarin hasi. ama ikna edebildim. hem oyle abidik gubidik sebeple ceket alip gitmek var mi? racona ters.

kIymetlim.
giderken değeceğini düşünmüştüm. geri geldim çünkü değmediğini anladım. dostum * sağolsun gözümü açtı.
sevecen, dost, destegini esirgemeyen ama gicik, her zaman yaninizda olmasini isteyeceginiz, anlayisli, dinlemekten usanmayan ama gene de gicik kisi.

olsun seviyorum seni, hep basucumda ol olur mu?

1. edit: oyun oynanmamasi gereken yazar. *

2. edit: 2500uncu entryim bu, sana feda olsun kader ortagim.
uludag sozluk 30 yas ve uzeri yazarlar kulubunun yeni uyesi, yasli bebek. annecigi onu iyi ki dogurmus ve iyi ki dostum olmus.

deminden beri buraya dogum gunuyle ilgili bir sarkiya atifta bulunayim dedim. ahmet kaya, bulet ersoy ve erhan guleryuz geldi aklima ama benim canim asagidakini yazmak istedi simdi *

pir sultan abdalım gülüm dermişler
bu şirin canıma nasıl kıymışlar
isterisem dünya malın vermişler
sensiz dünya malı neylerim dostum

hayatin boyunca hep mutlu ol. dogum gunun kutlu olsun.
eski nickime sahip tanışmayı çok istediğim yazar arkadaştır. selam eder saygılarımı sunarım burdan.
(#8222862)
alnından öpmek istediğim yazardır.
mesaj vermek için fazla kasmada,(#8224269) 1. si entarim ispitten silindi. ikincisi, pek sevdiğin tanrının karşına terörist olarak çıkmak...hmm bunu da bir düşün ondan sonra, 3-5 kuruş için çalışan işçinin, memurun vergileriyle hazırlanan yardım paketlerinin aslında memlekette ki aç insana daha çok fayda sağlayacağı savı üzerinde düşünmeye çalış. düşün demiyorum, birden yüklenmeyelim.

benim orda yaptığım teşbihi anlamayacak kadar ucuz bir yazarsın belli. size laf bile düşmez bizim milliyetçiliğimiz yanında ya neyse.

boşa atmaya devam edin müslümanlık üstünden siyasete devam. dünyayı 1500 yıl geriye götürün. haçlı seferleri gibi müslümanlıkla ilgili savaşlar verin.

adamlar kendi memleketi için verirken...
Allah'ın karşısına yahudi olarak çıkmaktansa terörist bir müslüman olarak çıkmayı yeğleyen yazardır. Bu ülkede ne oluyorsa zaten "siz" ve "biz" kavramları yüzünden oluyor. yok sizin milliyetçiliğiniz yok arpa suyu? biz kimiz? siz kimsiniz? ben bizi bilmem de beni anlatayım. Müslümanım, Türküm, sonuna kadarda milliyetçiyim.

yardım paketlerinin müslümanlara gidiyor olmasına içlenenlere de bir çift lafı olan yazar.

bre yavşak oğlu yavşak, 2 ay önce haitide deprem olunca ön saflarda yardım! insanlık! hümanizm! diye götünü yırtanlar, söz konusu yardımın filistine gitmesi mi zorunuza gitti? haitiye yardım yapılırken bu ülke çağdaş medeniyetler seviyesindeydi de şimdi mi gerileme dönemine girdi? iki ay içinde ne çok değişmiş güzelim ülkem.
Görüşlerimizin aynı olduğunu düşündüğüm yazar yazdıklarında sonuna kadar arkasındayım...
sonunda kuğu olduğunu keşfedecektir.
masala göre öyle yani.
kuğu olmayacak ördek. hep çirkin kalacak, aynen bugün ki gibi.
kankasi kuyruksuzkurbağanın güzellik görecelidir, motivasyonuyla gaza gelen yavrucak..

(bkz: sexiördekyavrusu)
ultra faşist.