bugün

mustafa kencur'a göre birçok sebep vardır.

insanlar allah yolundan vazgeçtiklerinde vucutları cinlerin girmesi için çok müsait bir şekle girer. allah'ın adını anmadan hızlı hareket etmek, çamasır yıkanan yerde besmele çekmeden sıcak su dökmek, erkek bir cinin bir kadına aşık olması, cenabet dolaşmak gibi sebeplerle olabilir.
insanların acı ya da sevinç karşısında zayıf düşmesi de bir sebeptir. ayrıca tırnaklarına oje süren ya da kalıcı dövme yaptıran kişiler cunup olarak dolaştıkları için cinler daha fazla musallat olur. küçük bir baş ağrısından çok büyük hastalıklara kadar geniş etkileri vardır, çoğu zaman insanlar farketmez bile bu yüzden basit bir konu gibi gelir. onlar kanın insanın damarlarında aktığı gibi akarlar.
banyo yaparken çişini yapmak, incir ağacı altına kaynar su dökmek veya işemek vs. gibi daha aklıma gelmeyen bir çok nedenden dolayı insana kötü huylu olanı bi musallat oldumu mazallah öldürene kadar gitmezler. çevremde onlardan çok çekmiş bir kaç bayandan biliyorum ki allah düşmanımın başına vermesin o hadiseyi.* ne alaka diyenlere şöyle izah edeyim. gezegende 12000 alem vardır. bizim gözle göremediğimiz. cinlerde bi alemdir.
ama insan onlardan üstündür. yeryüzündeki tüm alemlerden meleklerden bile üstün olduğu söylenen insan, elbet cin denilen yaratıklarla da başa çıkmasını aklı ve zekası ile başarabilir.
seri eksi oy vermek.
akp ye oy vermek.
(bkz: batıl inanç)
banyoya işmek derler, oysa bize küçüklüğümüzden beri hep çaydanlığı sıvazlattılar.

-ananskyyymm
-gorkma ben cinim, beni uyandırdın, dile benden ne dilersen
-özür dilerim abi
-komiklik yapma lan ! , musallat oldum sana, zki tuttun gayrı amuaagoyyim.
(bkz: cin çağırmak) yapılan eylem sonrası musallat olur.
kiskanclik.

edit: eski kiz arkadasim cindi.
cin yerine 3 harfli demek.

cinler artık 3 harfli olayını çözmüş 'anlamadım sanıyor yavşağım' diyerek musallat oluyorlarmış. *
Şahsen ben bir cin olsam ben de musallat olurdum. Malumunuz Jakub Gierszal, Gerard Way, Megan Fox, Emilia Clarke gibi insanlar yaşıyor.
bir adet fincan, bir adet sofra, 4 tane mal arkadaş ve bir tane karanlık oda yeterlidir.