bugün

oyum hdp'ye deyip,
Pkk'nın katlettiği binlerce cana sessiz kalıp,
demokratik haklar adı altında kürtçüye güzellemeler yapan,
tsk'nın doğuda pkk ile mücadesini ''abluka kaldırılsın, katliamlar durdurulsun' diyen bildiriyi imzalayan,
bugün götlerinin dibinde bomba patlayınca ne düşünüyorlar acaba? Pkk'nın sesi yakından hoş geliyor muymuş?

Edit: birde şuraya bakmak lazım:
(bkz: #31790045)
sıranın onlara ne zaman geleceğini. açık ve net.
tek suç cihangir solcularında değil kaç yıldır hdp ve türevleriyle kanka olan akplilerde ve akp'ye son seçimde oy veren sözde ülkücülerdedir.
henüz uyanmamışlardır, dur hele bir kalksınlar...
brançlarını alsınlar, espressolarını yudumlasınlar belki uzaktan bombanın sesini duyarlar...
akabe geldi istikrar geldi, hamdolsundu.
muhtemelen aralarında geçen muhabbet.
~ pkk yapmamıştır, mit işi kesin
- öyle azizim pkk nın Şahin kolu tag zaten kukla
~ aynen öyle pir'im bunlar hep devlet işi.
- hükümet yıkılsın da gerisi teferruattır devrim böyle olur
~ bedel ödemeli bu halk
akp'nin piçliği ayrı konu. lafı çarpıtmadan direk cihangir solcusuna soralım.
Tepki belli,

Kendini patlattı adamcağız.
bu ülkede solculuk=etnik milliyetçi hizmetkarlığıdır. Bunu anlamayan solcu andavallar bizim körcahil olduğumuzu sanmasın lütfen..
" noluyo lan, bu ateş bizi de yakacak galiba!"

desteklediğiniz parti, başınızı yakacak.
it semirince önce anasını dişler
yakında sıra onlarada gelir.
Cihangir solcusu, akp yandaşı, Kürt sempatizanı diye, diye, diye büyüttünüz içimizdeki bölücülüğü. Öfkeyi. Saldırganlığı.

Suçlu sensin arkadaşım. Yapma şu çığırtkanlığı.

Olayı yapanı suçlamak kadar basit bir faaliyet varken niye birilerinin damarlarına basıyorsun?

Yandaş arayacaksak hepimiz suçluyuz. Evet.
Cihangir solcusunu bilmem de ben mhp liderliğinin acilen bazı şeyleri gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum.
bakın bu kadar karışık bir ortamda tepki almak pahasına konuşuyorum, yazdıklarım son derece ciddidir.

cihangir solcusu tabir ettiğiniz kesime yakın bir tavır almıştım son bir bir buçuk yıldır, tabi ki cihangirde yaşamıyorum da mevzu bu değil.

gittim iki seçimde de hdp ye oy verdim inanmıştım demirtaş ve arkadaşlarının pkk yı bitireceğine.

nasıl derseniz siyasi kanadı çok güçlendirip, türkiyelileşip, terörü amaçsız bırakarak yoksa demirtaş dedi diye terör bitmez tabi.

şimdi sorarsanız pişmanım neden pişmanım hiç bir düşünce amacına ulaşmadı ve hdp tekrar pkk ya eşit oldu ve biraz suçluluk duyuyorum içimde.

ve bütün pkk eylemlerinin net karşısındayım, herkese üzülüyorum ayrım yapmıyorum. tabi herkesten kastım ölen canlı bomba veya eli silahlı terörist piçler değil.

iki tane dayanamadığım durum var yalnız ülkede;
1- eskiden benim gibi düşünüp yoldan dönmemek için pkk yoldaşlığı yapanlar
2- ülkenin ağzına eden malum partinin bi tarafını yalayan çomarlar
hepiniz iğrençsiniz ve bu durumlardan sorumlusunuz.

not: bu yazı öz eleştiri içerir.
akape geldi istikrar geldi diyenler ne düşünüyorsa aynısını.
Hükümeti iktidar yapan cihangir solcuları değil, tatlı su cahilleridir.
Amipten hallice olan %49 un oturup düşünmesi gerekiyor.
Şöyle düşünüyorlar

Özgürlük ve Dayanışma Partisi: http://odp.org.tr/katliam...k-zihniyeti-lanetliyoruz/
Emek Partisi: http://emep.org/tr/ankara...i-insanliga-karsi-suctur/
Komünist Parti: https://www.kp.org.tr/tr/...orumlularini-lanetliyoruz

Bunlar sadece 1 dk. içerisinde ulaşabildiğim açıklamalar. En güncel açıklamayı ÖDP yapmış.