bugün

çok vurdum duymaz adamsınızdır. hayatı tiye almışsınızdır. koy göte rahvan gitsin i harbi harbi içten bir felsefik duruşunuz ve görüşünüz olarak benimsemişsinizdir. işte hayatınızda belki saçma sapan şeyler yapacaksınızdır. hayatta kızmayacaksınızdır kimseye ve kırılmayacaksınızdır. ailenizi ciddiye almazsınız, akrabalarınızı almazsınız, arkadaşlarınızı ciddiye almazsınız. hayatı siklemezsiniz. bir nevi gelsin hayat bildigi gibi durumundasınızdır.

ama gün gelir biri çıkar karşınıza, başta takılmak için çıkmaya başlarsınız gün geçtikçe seversiniz bağlanırsınız, her gün sevginiz artar katlanır. artık bir şeyleri önemsemeye ciddiye almaya başlarsınız. onu hayatınızın merkezine koyarsınız. cidden seversiniz onu amınakoyum onsuz bir hayat düşünemezsiniz. belki garip kıskançlıklara girersiniz ama elinizde değildir. istemeden değişirsiniz onu önemsersiniz. kaç yıllık hayatınızda hiç birşeyi önemsemezken onu önemsersiniz. onun için birşeyler çabalarsınız. onun için yaparsınız yapacagınız herşeyi o sizin amacınız olmuştur artık. herşey güzel gider.

ama yine gün gelir yine sevdiginiz ve önemsediğiniz için birşeyler söylerken. heyy dur der sen sınırını aşıyorsun. böyle düşünüyorsan ben seni tutmuyorum istiyorsan gidebilrsin der. işte o zaman yıkılırsın. amına koyum hayatımın amacı olarak gördüğüm insan dünyada en çok deger verdigim ciddiye aldıgım insan o an seni siklemez. belki istemeden belki sinirle söyler ama söyler bu bazı şeyleri anlatır sana. hayat kimseyi siklemeden daha güzeldi. keşke hep öle kalsaydın. kendinle çelişirsin pişman olmucaktın hani sen hiç bir yaptıgından dersin kendi kendine. sonra hakkaten dersin ben pişman degilim onu tanıdıgım için ama o beni tanıyamamış. ona ne kadar deger verdigimi sevdigimi görememiş diye üzülürsün epeyce.

yinede ciddiye almak üzülmekmiş dersin bazı durumlarda. bazı insanlara hiç deger vermedigin için üzülürsün o sana bir ders verir giderken bile. birşeyler ögretir. koskoca hayatımda bana kolayca gidebilirsin diyen birini bu kadar ciddiye alırken beni sınırlarımdan koparıp 9 ay karnında taşıyıp bu dünya'ya hazırlayan annemi ciddiye almayı. herşeye ragmen söylediklerim boş elimde değil yapacağım birşey yok.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar