bugün

chp'nin matematiksel ilişkilerden yararlanılarak hesaplanan iktidar olma ihtimalidir.

türk halkının yüzde 90'ı müslüman.
türk halkının yüzde 10'u aşırı zengin.
türk halkının yüzde 5'i kürtlerden oluşuyor.
türk halkının yüzde 50'si aşırı dinci.
türk halkının yüzde 25'i aşırı milliyetçi.
türk halkının yüzde 25'i aşırı modern.

şimdi k.k yüzde 90'ı müslüman olan halktan alevi oldugu için ancak yüzde 40'lık bir kesimin oyunu alabilir. bu yüzde 40'ın yüzde 10'u banko k.k'ya oy verir çünkü zenginler. yüzde 5 k.k tuncelili oldugu için k.k'ya oy verir. ne etti yüzde 15. aşırı milliyetçilerin oyunu asla alamaz. aşırı modern olan yüzde 25'in türban hassasiyeti nedeniyle ancak yüzde 10'unu alabilir bu da yüzde 25 eder.

k.k'nın türk halkından alabilecegi oy yüzde 25'tir ve bu oy tüm yaşları kapsadıgı için seçimde ancak yüzde 70'i geçerli olacaktır. yüzde 25 ise 70 milyonun 17.5 milyonu eder. yarısını çıkardın mı 9 milyona yakın bir oy demek.

tüm bu ihtimaller ışıgında chp en fazla 9 milyon oy alır ve asla iktidar olamaz.
(bkz: zor denklem)
(bkz: kafanı yorma)
(bkz: chp nin gümbür gümbür iktidara yürümesi)
(bkz: sen olsan da bos artik)
(bkz: o)
(bkz: sıfır)
(bkz: 40 yapar ve mhp nin 40 yılı)
Çok fazla genelleme yapılarak yapılan bir ihtimaldir. Ayriyetten değerler sürekli değişeceği için hiçbirşeyin olasılığı o kadar kolay yapılamaz.
(bkz: çıkmadık candan umut kesilmez)
Kapatılan DTP nin ana muhalefet olmasından daha düşük ihtimaldir, o kadar yani.chp yi destekliyorum ama bu kadar çocukça siyasetle olmaz be kemal.
kılıçdaroğlu' nun merdiven boşluğunda yaptığı mitingle epey artmıştır*.
caps:http://galeri.haberturk.c.../index/404775/1/20#galeri
(bkz: hesap uzmanı var dediler geldik medyum çıktı)
(bkz: oy pusulası yuvarlak)
çok basit bir denklemle ortaya çıkabilecek ihtimaldir.

aslında boşuna zorlamışım o kadar entry basit bir denklem olayı çözermiş;

türk halkı=yüzde doksanı sunni müslüman.
k.kılıçdaroğlu; alev, bir diger tanımıyla şii.

yine k.k iktidar olamıyor kahretsin...
chp siyasetin içinde, siyasi kimliği ile iktidar olmak için dizayn edilmiş bir parti değildir bu yüzden normal şartlarda iktidar olabilmesi imkansıza yakındır. ama evrende yüzde yüzlük söz konusu olmadığı için açık kapı bırakalım. üzerine uzun uzun yazılıp söylenebilir ama olay nettir. chp iki yüzlü bir partidir çünkü sokaktaki sıradan insanla ilişkisini efendi teba üzerinden yürütmeye devam arzusu genlerine işlemiştir. hepsinde atatürk kompleksi vardır. düzeltmek doğruyu göstermek üzerinden siyaset yapar olan bitenle ilişkisi hastalıklıdır.
(bkz: kaldı mı dohuz)
(bkz: chp nin tek başına iktidarsız olması)
(bkz: çözse çözse devlet bahçeli çözer)
(bkz: ettimi dohuz)
türkiye de yaşayan zeki insanların artmasıyle eşit ihtimaldedir. Herkes 3 çocuk yapsın.
(bkz: 0)
hahahhahahahsdgfsdf. Ihım... Pardon konu neydi?
Besiktasin sampiyon olma ihtimali kadardir.
Elitlerin hakkını ve hukukunu değil de gerçekten hakkın hukukunu savunmaya başlayıp , samimi insanlar tarafından yönetilirse yükselebilecek bir ihtimal. CHP şu anda beyaz kürtler ve beyaz Türkler tarafından yönetiliyor, halka hizmet etme amacı gütmediği çok açık. Bu halk aptal değil.
chp'in iktidar olması bana robb stark'ın dirilmesinden daha ütopik gelmektedir.
ihtimal kelimesi anlatım bozukluğuna yol açmıştır şöyle ki ihtimal 'Bir şeyin olabilme durumu' anlamına gelir. chpnin iktidar olabilme şansı 0 bile olmadığından ihtimal kelimesinin chp ile aynı cümle içinde kullanımı büyük bir hataya yol açar. lütfen dikkat edelim.
yüzde yirmi ihtimaldir. sevsenizde sevmesinizde recep tayyip erdoğan olduğu sürece kimse iktidar olamaz.
--spoiler--
ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim.
--spoiler--

gibi birşey galiba.
genç,dinamik,sıfır km bir liderle, antiemperyalist,antikapitalist bir çizgiyle gayet mümkün olan ihtimaldir.ama mevcut lideri ve light muhalif görüntüsüyle asla iktidar olamaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar