bugün

--spoiler--

tutuklu vekillerin serbest bırakılma isteği milletvekili dokunulmazlığı değil, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmayacağı içindir.

--spoiler--
dokunulmazlığın amacı, parlamenterlerin keyfi kovuşturma veya cezaya maruz kalmasını önlemektir. günümüzde çoğu ülke anayasasında dokunulmazlık vardır. uygulama sadece türkiye'de değildir yani. *
senelerce meydanlar dokunulmazlık kalksın diyenler bugün dokunumlmazlık zırhına girdiler, tünel kazdılar fakat sabih kanadoğlunun bile meclise çıkmaz dediği tünel sonunda bir yerde tıkandı.
burada akp'ye kızabiliriz, dokunulmazlık elbette kalkmalı ve adaletin gözü kör olmadı. fakat tayyip erdoğan bu konuda seçildiği ilk sene "dokunulmazlık kalkarsa mahkemeye gitmekten çalışmaya vakit bulamayız" diyerek tavrını ortaya koymuştu. bu konuda manevra yapan chp yönetimi oldu kimse kusura bakmasın. bence dokunulmazlık yasası kalkmalı ve vekiller en azından belli suçlar için yargılanabilmeli yada onlar için zaman aşımı işlememeli vs. ben hukukçu değilim ama bunun bir çaresi bulunabilir pekala. Ama bir meclisi yıkmakla suçlanan ve hakkında yüksek şüphe bulunan (mustafa balbay bilgisayarı, bülent ecevit raporları vb.) kişilerin şimdi aynı meclisten medet umması bana çok güzel bir sözü hatırlattı "beşer zulmederse, kader adalet eder." kader adalet etti ve onun adaletinin gözü gerçekten kör.
(bkz: yemin et)
ergenekonun hala yaşam belirtisi gösterdiğinin açık göstergesi.
hdp milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması konusunda bir daha belli olacak durum.
çarkçı k.k herzamanki gibi yan çizmiş yine. bu adamları ciddiye alan var mı?

http://www.ensonhaber.com...ik-cevabi-2016-03-18.html
http://www.yeniakit.com.t...lanti-yapildi-149550.html
ipe un sermekte mahir kişilerin yeni bir yüzsüzlüğü. hodri meydan deyince deliklerine girerler.
Erdoğan'ın üstün zekasıyla chp'yi gömme olayı. Geneeeeee.

Reisten korkmalarının sebebi de bu. Her olayda bunları rezil rüsva ediyor.
Chp hdp yi yedırtmez. Hdp akp nin yakasından düşerse chp değil akp nin dizine yetişmek, ayak topuğuna bile eremez. Onun için hdp yi kurtaracaklar, pensılvanya öyle emrediyor. Chp terör sevici olmasa böyle bir meseleyi pazarlık haline getirmez. Chp liler MHP lilerin pis tırnağı bile olamazlar. Adamlar hemen kayıtsız şartsız hdp dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istediler.
(bkz: chp lilerin uğramadığı başlıklar)
Hangi yuzsuzluk ? Diye soruyla cevap verilmesi gereken tespit. Ulan adam derler ki; chp, baykal doneminden beri dokunulmazliklari kaldirin diye bas bas bagiriyor. kendi gotunden korkan akp li bakanlar basbakanlar hatta c.b lerin su ana kadar götü yemedi de simdi mi dokunulmazliklari kaldirmaya sira geldi. Hangisi yuzsuzluk oluyor bana bi soylesene kardes.
an itibariyle kendini belli edecek olan şeydir. hadi bakalım..
benim bildiğim chp ye ihtiyaç yok. akp ve mhp zaten yeterli.
Akp nin 316 ve mhp nin 40 milletvekili yeterli değil. Hatta içlerinde dosyası olan mv. de olduğunu düşünürsek gizli oyda fire verilmesi kesindir. Chp nin desteği şart.
chp vesayetin kalıntısıdır. mecliste olmayı dahi hak etmemektedir.