bugün

Hangi partiden olursa olsun görülen bariz gerçektir.
Akp her daim belediyeciliğiyle oy toplamasını bilmiştir. Karadenizde köylere kadar asfalt yol yapılmıştır (Bunlarda başbakanın rizeli ve iki bakanın oflu olmasının ayrıca çaykara faktörü vardır ama mesele bu değildir). Peki chp kalesi olan egede ne yapmıştır? Antalya şehri akpye geçmeden önce içti... Pekala diyeceksiniz ki akp hükümetiyle chp belediyeleri donanım ohatası veriyor milyarlık yatırıma akp izin vermiyor şehrin halkını cezalandırıyor peki ufak tefek şeylerede mi izin vermiyor? Aşağıdaki linkte göreceğiniz üzere chp izmiri batırmıştır, yorumları okuyun sürekli ekliyorlar:

http://siyaset.milliyet.c....2011/1426954/default.htm

bu entryi eşek cennetine yollamadan editleyim dedim: eksi oy basan yok solundaki evet ona diyorum, ne eksi oy bastın hayatında chp belediyesi görmemiş insan

dip edit: evet chp belediyelerine ödenek verirken kırk dereden su getiriyolar trabzon belediyesinde Volkan Canalioğlu zamanında yatırım yapılamadı çünkü ödenek verilmiyordu garibim il özel idaresi ve iller bankasıyla didine didine şehri güzelleştirmeye çalışıyordu şimdi ne oldu ? Gümrükçüoğlu geldi güney yolu hazırlanıyor, kanuni bulvarı başladı...
Akp'nin böylesi şerefsiz bi yolla belediyecilikte chp'ye üstünlük sağlayıp oy toplamasına karşıyım ama halk karşı çıkmazsa evinin önündeki asfalta tenceresindeki makarnaya bakarak oy verirse bu memleket böyle muz cumhuriyeti olarak kalır.

yeni dip edit: Eskişehire ve belediye başkanına sıradan bir chpli belediye muamelesi yapılamaz o adam tkp'den girse kazanır.
çok doğru bir tespit. akp bu başarısını birazda belediyede iyi olmasına bağlıdır. chp'nin belediye olarak yaptıkları insanı çıldırtıcak derece olup adeta beni önümüzdeki dönem seçme kardeşim der gibi hareket içindedir. izmirden tutunda en ufak chp'li belediyeye kadar. başarılı olmak için öncelikle bu işi gözden geçirilmesi şart.
genel olarak yöneticilikten anlamamalarından kaynaklanıyor, hatırlıyorumda o iski yolsuzluklarını ve o günlerin istanbuıunu içim ürperiyor.
belediyeciliği birilerine para yedirtmek için kullanmasındandır. Asflatlı yolun asfaltını kaldırıp tekrar asfalt döktürmesi ve güzelim kaldırımların içine edip bırakması bariz örneğidir.
Hatta karayolları genel müdürlüğünün yaptığı üst geçitleri kendi yapmış gibi gösteren chp'nin belediye başkanları da var. iki yıldır başkan, ama bir halt yok.

edit:Gerçekliği ispatlanmış bir açıklama yapsan bile chp'li vatandaş eksiliyor. Şartlanmış garibim. Yazık.
çok doğrudur.. izmirin yolları perişandır.. en basit örneklerinden biridir.
gerçekten anlamamaktadırlar.

şöyle bir örnek vereyim.
adana da çukurova ilçe olmadan önce azim öztürk belediye başkanıydı. ve eskiden toros mahallesinde bile cirit atan hamamböceklerine son vermiş, 4 yıl boyunca evde tek böcek görmemiştim.

çukurova ilçe oldu ve bu yıl itibari ile evde hamamböceği yavrularından geçilmez oldu. hatta fobik olan ben, gündüzün köründe kıçında çatal olan yaklaşık 4-5 cm lik bir hayvanatı öldürmek zorunda kaldım.
mahallede bile adım başı hamamböceği.

tipik chp li belediye başkanı.
biz buna söyle diyoruz akp li belediyeler yatırım yapmak istediği zaman sorgusuz sualsiz ödenek veriliyor adamla yapar tabi.
ama chp li belediyelerde proje olursa ödenek veriliyor ki proje en az 20 defa geri çevriliyor kaşının üzerinde gözü var bahaneleriyle.
kimse kendini kandırmasın akp chpli belediyelere sırf oy kaybetsinler diye yapıyor bu eziyeti adamlar kendi ceplerinden yapamazlar ya.
yoksa bir çogu akp li belediye başkanlarına taş cıkartacak adamlar ama imkanları yok ellerinde kısıtlanıyorlar.
zonguldağın geçen seneki halini gördüğümde idrak ettiğim gerçektir .
haklarını yememek lazım. belediyede paraları cukka etme konusunda çok maharetlidirler.

(bkz: iski)
(bkz: çankaya belediyesi)
(bkz: izmir büyükşehir belediyesi)
tüm chp li belediye başkanlarını genellemek yanlıştır, buyurun;

(bkz: yılmaz büyükerşen)
(bkz: eskişehir büyükşehir belediyesi)
doğru bir tespittir.

akp'nin genel seçim için seçtiği adamlardaki kötü özellikler, partinin yerel seçimde sağlam adamlar seçmesiyle sıfırlanıyor. belki de bu nedenle bu kadar başarılılar. halkın ülke genelindeki bir olayı pek fazla tınlamayıp belediye gibi yerel teşkilatlarda daha çok işleri bulunduğu için yerel seçim daha önemliymiş gibi gösteriliyor.

edit/ek: bu entry tarafsız gözle yazılmıştır. oy vermeden önce iyice düşünmeniz dileğiyle.
maalesef gerçek olan haklı söylemdir. yollar yamalı bohça gibidir.
Ülke yönetemeyenleri geçip belediye ye takılan aktrolleri ortaya çıkaran durum.

Lan ülke de herkes yakaladığına tecavüz ediyor.
Sürekli kandırılıyor baştakiler.
Tüm medeni ülkelerle düşman olduk.
Her taraftan rüşvet alınıyor.
Laiklik gitti.
Demokrasi silkindi.
Adalet diye bir şey kalmadı.

Şimdi senin derdin belediyeler mi lan oç????
görsel