bugün

uzun yıllardır türkiyede yaşanan siyaseti tek hareketle anlatan olay olmuştur.
bir memleket düşünün ki; ekonomisi berbat, başı sefil, sonu sefil, yıllardır nereye elini atsa tutturamamış, 60 yıldır; töre cinayeti gibi, 15 yaşında kızların zorla evlendirilmesi gibi, emeklisinin karın tokluğuna bile denk gelmeyen maaşlarla yaşaması gibi, çalışanının ay sonunu zorla getirmesi gibi, terör gibi hayati sorunları konusunda bir adım bile öteye gidememiş olsun.
bütün bunların üstüne de; bu durumun 60 yıllık mimarlarından birisi kürsüye çıkıp, pişmiş pişmiş kendini ve trenlerini anlatıp ayar verip sırıtıyor, bir diğer grup da sıralara vurup meclisi terkediyor. güzel ülkemde hiçbirşey değişmiyor; aşağıda ne olursa olsun, yukarıdaki it dalaşı devam ediyor.
ne pişkinlikmiş, ne rahatlıkmış, ne utanmazlıkmış be arkadaş;
samimi söylüyorum ki, ben bu ülkede bir dönem milletvekilliği yapayım, utancımdan ne bir kişiye mesleğimi söylerdim, ne ortada gezecek yüzüm olurdu.
''kürt açılımı anlatacağım'' diye çıkıp, atıp tutan birini dinlemek ne kadar mantıklı... aslında tebrik bile etmek lazım son 5 dk kadar konuşmaya dayanabilmişlerdir.

(bkz: kürt açılımının boş çıkması)
Bu milletin hala vatanını seven vekillerinin olduğunu gösteren gelişmedir.
ayıp etmiştir. oysaki onlarında birilerine uyup ülkeyi bölmesi lazımdı. ayıp ayıp. hiç yakıştıramadım chp sana.
Demokratik açılım sürecinin konuşulduğu meclis genel kurulunda başbakanın kürsüye çıkıp sürekli mhp ve chp vekillerini ıssırması ve itiraz eden muhalefet partilerine de edep dersi vermeye çalışması ile ortaya çıkan tablo.

türkiye'nin 7 siyasi bölgesinin 7'sinde de lider parti biziz hahaha!!!
siz mehapeliler cehapeliler nereden bilirsiniz doğuyu, sivasın doğusunda yoksunuz hahaha!!!

diyerek muhalefeti kışkırtıp sonra da
''saygılı olun ben burada tc başbakanı olarak konuşuyorum.''

diyen ve yine ekleyen;

''hatta şehitler gelsin de biz de pirim yapalım diyenler var.''

diyerek chp ve mhp milletvekillerini ima ettikten sonra
chp lilerin ve mhp lilerin ayıplayarak karşılık verdiği ve
chp lilerin bu iftiraya karşılık verdikleri en güzel cevaptır.

''seni sıralar dinlesin'' demektir.
"bu yapılan terbiyesizlik" falan diye okurken, yine mahmur'dan otobüs üstünde şovla giriş yapanlar var sanılan durum.
hem başbakanın memuru değil herkes. sen hakaret et, herkes el pençe dursun. oldu canım!
ülke çözümlenemeyen bi hal aldı. her boku chp ye atıp durmayın, kimin naptığını görüyoruz. Çok yerinde bir davranıştır efendim bravo baykal ve ekibine.
(bkz: Siz hala açılım bekleyin koyun halkım)
rte nin açılım için kürsüye çıktığında açılım haricinde herkeze laf sokmasından ötürü yapılan eylemdir. Efendim rte kürsüye cem yılmaz edasında milletin vekiline laf sokmak için mi oraya çıkıyor? Bu yüzden mi seçildi bu adam? Açılımın içerği ile ilgili bilgi vermektense " burda şehit cenazesi gelsin de biraz daha sesimiz çıksın diyenler var" demek ne demek? böyle saçma sapan birşey olamaz.
Herkeze allah akıl fikir versin.
edit : imla
edit2 : eksileyin eksileyin. oy kaygım yok, zaten sizin oylarınız hayırlı bir oy olasydı bu ülke böyle olmazdı.
chp başbakanın *tarzına hamdolsun diyememiştir.
meclisi terketmenin de bir mufalefet şekli olduğunu idrak edemeyenlerin chp'yi suçladığı olay. başbakan her zamanki tavrıyla kürsüde muhalefete bağırmaktan başka bir şey yapmıyorken orada kendisini kaale almanın pek de gereği yok. evet ne acıdır ki kaale alınmaması gereken türkiye cumhuriyeti'nin başbakanı. aylardır sürekli artık şehit istemiyoruz, analar ağlamasın, vs gibi şeylerdrn farklı ne dedi rte? aylarır lafı eveleyip geveliyor. kim ne biliyor açılım hakkında? abdullah öcalanın talimatıyla bırakılan 34 pkk lının bırakılmasının arkasında ne var? nasıl oldu? sürekli bir şeyler oluyor izliyoruz. hangisi hakkıdna detaylı bir açıklama var?
mhp veya chp liler sanki analar ağlasın mı istiyor? bizler bunu mu istiyoruz?
peki pkk'lıların davulla zurnayla şenlikle karşılanmasını sağlayıp anaları ağlatan kimdir acaba?

bırakın artık "işte şu chp muhafeleti bu kadar", "chp zhinyeti bu" gibi sözlerden. baykal ağzıyla kuş tutsa yaranamayacak bunu bi güzel bazı şeyleri papağan gibi tekrarlamak yerine yazın da ne siz yorulun ne de biz cevap yazmak zorunda kalalım. zırt pırt ona buna çemkiren rte'ye çok bile dayanmıştır chp. bunun için tebrik edilesidir. başabakan daha hızlı trenini övmekten bahsetsin siz koyunlarda izleyin. hani şu bugün kaza yapmış olan hızlı tren! neyse anlamanızı beklemiyorum tabii...
Kalktılar çünkü bölücülere yer kalmadı. helal olsun sana chp
"milletin başbakanına saygı duymuyorlar" başbakan benim milletvekilime saygı duyuyor mu? sadece başbakana mı saygı duyulması gerekiyor? başbakan benim oy vererek seçtiğim, beni temsil eden milletvkillerinden "bunlar" diye bahsetmiyor mu? hangi saygı, hangi görgü kuralına uyar, hangi siyasi etiğe uyar bu konuşma?

"kürsü dokunulmazlığı bla bla" kürsü dokunulmazlığı kürsüdeyken söylediklerinden hukuki olarak yargılanamama anlamına gelmektedir. cahil güruh bu konuda bilgi sahibi olmadığından atıp tutmaktadır.
1 saatte açılımın ne olduğunu açıklamayıp bunun yerine muhalefete çatan rte ye karşı verilen en güzel cevap. millete çatacağına şu açılım denen zırvayı bi anlatsana tayyip! sesini niye yükseltiyorsun? oyun düştü diye mi?
(bkz: Dinime küfreden demokrat olsa)
akpliler kendileri çalsın kendileri oynasın diyedir.