“Anamı rte ile yatakta yakalasam orospuluk anamdadır” diyen adamlar kalkmış “bir chpliyi chpye oy vermekten vazgeçirecek bir şey yeryüzünde tanımıyorum” diyor ya neyse. Anket sonucu şu chpli olduğunu söyleyen kişilerin %60 hdp ile yapılacak ittifakta oyvereceklerini söylemiş olay bu chp hdp ile ittifak yapsın dememiştir gözünüzle okuyun.
Not: %40 lık kesimdeyim.
Edit: ulan orc ye chpye yakın demişler ya la troll başlığıdır net.
açıkçası eğer bütün partiler tek bir çatı altında ittifak olarak toplanmazsa başımızdakilerin devrilmesi çok zor hatta olanaksız olur diye düşünüyorum.

chp gerek hdp gerek iyi parti gerek saadet partisi gerek tkp gerek ödp hepsi ile ittifak arayışına girmelidir yoksa bu iş olmaz,o ayrı bu ayrı asla olmaz bu iş sözlük.chp yüzde 25 desek iyi parti,hdp saadet de yüzde 25 olsa tamamdır kaldı ki bu saydıklarım partilerin kesin tabanıdır.

yok teröristmiş,yok faşistmiş o sağcıymış bu solcuymuş acilen bırakılmalı ve ittifak arayınışa girilmelidir yoksa bu iş olmaz.
bu ateist taklidi yapan ümmetçinin hesabı donuzladım, no2 yi alıp geri dönmüş.
felsefi tanım: eşyanın tabiatı gereği.
eski dilde: fıtrat.
"bir şirketin yaptığı araştırma" kısmını okuduktan sonra tamamen tatmin olduğum istektir. hemen gidip hdp li bulayım 2 tane 2 de biz chp li okeye oturalım kahvede o arada ittifakımızı da tartışırız çay ve okey eşliğinde..

hükümet yalakalarına soruyorsun "o bakan ne diyor öyle ya teröristi övüyor resmen" diye "o onun kendi düşüncesi aga akepeyi bağlamaz" diyorlar. cumhurbaşkanının söyledikleri ortada defalarca hdp yi apo yu vs övdü açılışlarda kol kola şarkılar türküler söyledi. milliyetçiliği ayaklar altına aldık dedi ne mutlu türküm diyene kelimesini yasaklattı şimdi ittifak yaptıkları "milliyetçiler" dahil hiç birisi hiç ses çıkartmadılar ama şimdi 1-2 tane kürt kökenli millet vekili bu tarzda şeyler söyleyince bütün chp ve chp liler bu terör sevici hdp liler ile ittifak yapmak istiyormuşuz gibi algı oyunları yapıyorlar. arkadaş doğru 1 tanedir. bir adamın söylediği şey ya herkesi bağlamıyordur ya bağlıyordur. kendine gelince bizim düşüncemiz değil deyip karşıdakine gelince bir kişinin söylediği tüm partiyi ve seçmenleri bağlar demek nasıl bir aymazlıktır..