bugün

ister başında kemal paşa olsun isterse başka birisi chp' nin ideolojisi türk gelenek ve görenekleri ile uyuşmamaktadır hatta uzaktan yakından ilgisi yoktur ve buna nazaran bu ülkeyi temsil edecek kudrete sahip olmadıkları gerçeğidir.

güzel vatanımızı yönetecek veya yönetmiş olan insalar eğer ki kuran-ı kerim' e dil uzatıyorlarsa, yaptırımlarını zorla uyguluyorlarsa, halkı kandırıyorsa ve kanmayanları infaz ediyorsa burada türklük yoktur kalleşlik vardır, kardeş kanı dökmek vardır, insanlık suçu ve ahlaksızlık vardır yapan her kim olursa olsun!

işte bu yüzde chp gibi temeli ve içindeki insanları ne olduğu belli olmayan hatta şahsi kanaatimce bu ülkede ne işleri olduğunu düşündüğüm insanlar güzel türkiyemizin başına gelmek için ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar bu güzel vatanı perişan etme gayelerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.
normal olanı da bu değil mi zaten? hangi parti tamamını temsil ediyor ülkenin?
demokrasinin tanımını bilmeyen kişinin cümlesidir.

zira demokrasi kitlelerin tamamını değil çoğunluğun temsiline dayalı bir yönetim biçimidir.
bunu 7 senedir hiçbir şekilde temsil edilmediğini düşünen biri olarak çok iyi öğrenmiş bulunuyorum.

maalesef!
ülkenin tamamı atatürk'ü de sevmez. atatürk'süz bir chp'yi sevmemek de son derece doğaldır.

ülkenin tamamının chp'yi sevmemesinin nedeni de kesinlikle atatürk'dür. bu adete doku-bağ uyuşmazlığıdır.
zaten hiç bir partinin bir ülkenin tamamını temsil edemeyeceğini anlayamamış düşüncedir. medeniyette, demokraside, sanatta hangi yöneticiler bu ülkeyi ileri götürecektir, esas onun tartışılması gerekir.
öyle bir niyetleri olmadığımdandır.
akp'de beni temsil edemez zaten. Akp'nin kendisini temsil etmediğini düşünen bayağı da bir insan var. Demek ki akp'de ülkenin tamamını temsil etmiyor.
ülkenin tamamını temsil edecek tek parti ödp(!) olduğundan dolayı doğru önermedir.
en azından kısmen eğitim seviyesi daha yüksek olan kesimi temsil eder ve eğitimi de önemseyip bütün insanların eğitim düzeyini üst seviyeye çıkararak gerçek demokrasiyi oluşturabilir.

eğitimin, sosyal yaşamın eşit olmadığı bir ülkede demokrasi ne kadar sağlıklı olabilir ki?
anlaşılmayan şu ki; evet mantıken chp veya akp veya mhp veya x partisi bu ülkenin tamamını temsil edemez mantık olarak bu böyledir lakin kağıt üzerinde durum farklıdır.ancak kemal paşa nasıl "ata" sıfatı altında bu ülkeye zorla dayatılmışsa (dikakt edin bu da kağıt üzerinde)ve büyük bir çoğunluk buna karşı çıkıyorsa, ses yükseltiyorsa aynı şekilde böyle düşünenleri de özgürlük çerçevesi içinde değerlendirilmesi gerekmektedir. nasıl ki ak parti bu ülkenin tamamını temsil ediyorsa ama bazı kesimler hayır efendim ak parti beni temsil edemez diyebiliyorsa aynı özgürlük durumu biraz önce söz ettiğim durumda da olmalıdır, itiraz edilmemelidir, ses yükselmemelidir. yani her şeyi yapalım bizim dediğimiz doğru biz hep haklıyız kısacası chp ideoloji! buna ses çıkarmaması gerekmektedir.
Bunu parlamenter sistem içindeki herhangi bir parti de yapamaz, yapamayacaktır. O zaman 'sınıfa karşı sınıf' diyoruz ve %1'lik burjuvaziyi TV izleyip 'lan bizi kimse temsil etmiyor' diyeceği günleri bekliyoruz *
(bkz: demokrasi)
hiçbir ülkede bir lider yada parti ülkenin tamamını temsil etmediği ve edemeyeceği için doğaldır.
demokrasi denilen olgu ne kadar kendi içinde tezaklılar barındırıyorsa bu sözde o kadar tezat. hiç bir parti hiçbir insan bütün bir ülke vatandaşlarını temsil edemez zaten demokrasi sadece çoğunluğu kollar çoğunluğu temsil eder antik romanın bize attığı demokrasi kazığı o zamanlar meydanda insanların çığlıklarıyla oylanıyorken nasıl ki azınlıklar bir köşede sessiz duruyorsa bugünde sandıkta iktara oy atanın karşısında muhalifler öyle duruyor işin özü demokrasi falan tırı vırı koy g.tüne sana bişi olmasın.
onlar için azınlık olan önemli olduğundandır.

(bkz: kıyı kesimleri)

(bkz: yunan havası)

(bkz: rum havası)
zamanında hırsızları temsil eden parti de vardı. üstelik din iman laflarını ağzından hiç düşürmezdi ama ne oldu kayıp triyonların hesabını veremedi...o temsil etti de ne oldu?