bugün

Olay bu sabah saat 06.30da, 34 BL 2564 plakalı cezaevi aracı Kayserinin Pınarbaşı ve Sivasın Gürün ilçeleri arasındaki karayolunda seyir halindeyken meydana geldi. ilk belirlemelere göre araçtaki teknik bir arıza nedeniyle çıkan yangın kısa sürede tüm aracı sardı. Bulundukları bölümün kilitli kapıları görevliler tarafından açılamayınca içerdeki 5 mahkum alevler arasından çıkamadı. Diri diri yanarak ölen mahkumlardan ikisinin Medeni Demir ve Akif Kırımlı olduğu belirtildi.
van'dan istanbul'a cezaevi aracıyla nakil yapan zihniyetin sorumlu olduğu olaydır. bakalım adalet bakanlığı konuyla alakalıne yapacak?
normal bir trafik kazasıdır. ölenlere allah´tan rahmet dileriz. ancak sorunlu araçla hükümlüleri a noktasından b noktasına taşımaya kalkanlar o işin hesabını verirler. mutlaka her trafik kazasından sonra yapılan inceleme bu kazadan sonra da yapılacaktır. ölenlerin kilitlerin açılamamış olmasından ölmeleri ayrıca düşündürücüdür. ancak hükümlülere refakat edenlerin o kilitleri "paniğe kapıldıkları" için aslında açmaları gerekirken açamamış oldukları konusu da kayda alınmalıdır. insan paniğe kapılabilen bir yaratıktır. konuyla ilintili gerekli incelemeler mutlaka yapılır ve sorumluları da gereken cezayı çekerler.
acaba kimin beddua'sını aldı denecek durumdur.
bu olaydaki vahşet, duyduğum anda tüylerimi diken diken etti... o adamların yerinde ben olsaydım... yok... hayal dahi edemiyorum... bayılacak gibi oluyorum...
en temel hak insanın yaşama hakkıdır ve ne olursa olsun bu hak kimsenin elinden alınmamalıdır. ayrıca paniğe kapılmak da oradaki insanların ölümünden duyulan vicdan azabını azaltabilecek kadar önemli bir neden değildir. sadece bir an gözlerinizi kapayın ve o aracın içinde sizin olduğunuzu hayal edin...
içinde kuşkuları barındıran ölümlerdir. bu cezaevi aracının kilidi ne tür kilitmiş ki hemen açılamamış.

askerler ayrı bir araçtan gelip kapıyı açmaya çalışmışlar peki bu araçla asker araç arası ne kadar ve neden bu kadar geç kalmış.

Bir aracın kül olacak kadar yanması için büyük patlama lazım ya da uzun bir süre.

not: bana göre bu iş infaz.
herşey bir tarafa, acı çekilerek can vermeye sebep veren bir kazadır. hangi suç teşkil eden eyleminden kaynaklı mahkum oldukları gerçekleşen kaza açısından önemsizdir, ilgili birimlerin ve yetkililerin hakkında soruşturma başlatılarak gereken yaptırım kararının verilmesi gereklidir.
*
bazı gerzeklerin '' öhö öhö sen şehitlere üzülmüyon ama'' diye saçma tespitler yaptıkları durum.

(bkz: beyin bedava)