bugün

Şimdi Doğa hepimizin demeden önce hele bi otur soluklan kendisini solcu olarak tanımlayan güzel kardeşim.

Çocukluğu Artvin'in bir dağ köyünde geçmiş birisi olarak samimi birkaç şey söyleyeceğim.

Bak ben doğayı doyasıya yaşadım. Ağaç kovuklarında petek Ören arıların anzerden bile saf en katıksız ballarını yedim. Yağmurdan sonraki toprak kokusunu herkesten iyi bilirim. Buz gibi derelerinde çimdim ellerimle balık yakaladım,

Çam sakızının en iyisini bilirim. Gerçi sen bilmezsin çam sakızını. Ağda malzemesi filan zannedersin belki.

Bak ben mezrada yeni doğan bir kuzuyu ceketime sardım üşümesin diye. Yavru Ayı görmüşlüğüm var. Şaşkın, mutlu bakarken annesi görür de saldırır diye ayaklarım götüme vura vura kaçmışımdır yalan yok.

inan herkesten çok ben istiyorum bu kartpostallarda bile olmayan güzellikler yine öyle Kalsın. Benim Artvin'de Yaşadığım şeyleri oğlum da yaşasın diye.

Ama birşeyi hazmedemiyorum. Sen belki farkında bile değilsin olan bitenin.

Bu protestolarda çok değişik tipler var. Poşulu kara kuru tipler. işte bunların hareketleri bu eylemlerin amacına ters Düşüyor.

işte bunlar Taksim'de Atatürk kültür merkezine apo posteri asan tipler.

Şimdi gezi Türk-kürt ortak bir tepkiydi demeden önce kendimce bazı şeyleri anlatmaya çalıştım.

işte Artvin'de de gezi benzeri karanlık bir hareket kendine manevra sahası bulmaya Çalışıyor.

işte bu yüzden gerçekten Doğanın göreceği tahribattan Kaygı duyan kişiler amacına ulaşamıyor.

Ve artık bundan sonra her eylemsel tepki ne kadar samimi ve HAKLI olursa olsun şiddetli ve haklılaştırılmış bir reaksiyonla Karşılık buluyor.
artvinli olmayı gerektirmeyen bir doğa katliamı protestosu için ikametgah arayan hastalıklı zihniyetin yandaş hurafeleri! bir protestonun haklı olması için ya da protesto hakkına sahip olmak için o olayın başınıza gelmesi gerekmez, merkezinde olmanız da!
bunlarda da beyin var...
artvinli olmamaları bazı noktalarda haklı oldukları gerçeğini değiştirmez. evet tıpkı bundada gezide olduğu dışardan gelen terörcü zihniyetin propagandası var ama nihayetinde artvin halkı doğayı korudu parayı değil.
Hükümetın ensesi kalın adamlarla, Türkiye nin gelişmesini istemeyen malum sol görünüşlü provokatörlerın arasında kaldığını gösteren olaydır.
diyelim mersin'de bilmem ne isyanı çıktı. biz adana'dan gidip bastırmayacaksak bize haram olsun. aynı şey yani. artvinli olmak şart değil. şart olan vatanı sevmek ve sahiplenmek.
yani bu ülkeniz huzurunu bozmaya kimsenin hakkı olmamaı: şöyleki eyer benmi huzurum bozulursa diyerninde huzuru bozulur toplamda herkes aynı kaygıları yaşarsa iç dinamigler bozulabilir. artvinli dostların bunu iyi analiz edip, eyri oturup doğru kalkmalarını düşünüyorum.

rusya-amerika, ve minimum avrupa ülkelerinin ülkemiz üzerindeki emelleri mevcut.
(bkz: dış mihrak)
dinsizin hakkından imansız gelir diyeceğim ama dinsiz ve imansız hakkında bilgi vermeyeceğim gg olmasın diye.

vatandaşına düşmana saldırır gibi saldırır, sesini kesmek için var gücünle üstüne çullanırsan kendine pay çıkarmak, toplumsal olaylardan faydalanmak isteyen "bazı" örgütler de o işlere el atar.

ne zaman ki devlet halkı için çalışmaya başlar.

ne zaman ki devlet halk ayağa kalktığında "oturun bir konuşalım, derdiniz nedir?" diye sorar.

o zaman ne bu örgütlere gün doğar ne de masum halkın anası ağlar.

"iyi olan her şeyi bok ediyorlar" deyip geçmekle olmuyor bu işler.

sıra onlara gelene kadar halkı karşına alıp iki kelam etmez, dertlerini dinlemezsen bu tarz sonuçlar doğuracağını bile bile göze almışsın demektir.

kimse kusura bakmayacak.

alttan alttan aptalca mesajlar vermeye de kalkmayacak.

yemezler.
hükemetin bu provokatörlere karşı hümanist davranma gibi lüxü yoktur artık. aldıkları yüzde 50 oyun hakkını verip önünde muhalif olan herkese karşı meşru yetkisini kullanması ve bu tür yapılara karşı göz açtırmaması gerekiyor.
vurguna talana karşı koymak için artvinli olmaya gerek yok.
Doğayı korumak için illa Artvinli olmak lazım değilki beybi.
tanım : baştan aşağı troll alarmı gerektiren, tam bir troll söylemi.

neden mi?

1-hani ilk entry'de "solcu olarak tanımlayan kardeşim" demişsin ya ben kendimi solcu olarak tanımlamıyorum. hatta ben kendimi hiç bir tarafın yandaşı olarak da görmüyorum tamam mı
2-Keşke çocukluğunu geçirmiş olduğun artvin'in o dağ köyünde kalsaydın. azıcık adam olurdun. büyük şehir sana hiç yaramamış.
3-asıl sen bir şeyin farkında değilsin o artvinli hemşerilerin bırak o poşulu adamları içlerine sokmayı yolda görseler selam vermeyecek kadar sevmezler. değil mi ki senin gibi düşünen kişiler o akli insanları o vatandaşların üzerilerine onları sevsinler diye saldı? ha demekki bugün poşulu kürt diye küçümsediğin aşağıladığın yerdiğin adamlarla savunduğun ideolojinin temsilcileri kürtçe şarkılar söyleyip beraber ağlamadılar mı?
4- bu ülke de ki karanlık şeylerden bahsediyorsun. ellerinde onca imkan varken karanlığı daha karanlık edenleri savunmayı bırakmalısın o zaman. bu ülkenin vatandaş olmanın siyaset üstü bir kavram olduğunu fark ettiğinde merak etme hiç bir şey karanlıkta kalmaz.
5- çocuğuma doğa sevgisi kalmaz dediğin şey kalır. ancak bırakırlarsa kalır. bırakmazlarsa bıraktırana kadar halk direnir. ormanları koruması gereken devlet olması gerekirken halk koruyorsa bırak korusun bahsettiğin evladına o zaman o ormanları bırakırsın.
6- şimdi bir kendi yazdıklarını oku bir de benim yazdıklarımı bir fark olmadığını göreceksin. eğer ağırına gittiyse bırak gitsin yazdıklarında bir çok kişinin neden hoşuna gitmediğini o zaman anlayacaksın.

öperim o al yanaklarından. okurken oturduğun yerle değil aklınla oku.