bugün

evet efendim kimin cennete girip giremeyeceğinin anlamanın yolu var mış bu gece öğrendim.

bu akşam bir arkadaşımın evinde ailesi ile çay içip yetenek sizsiniz türkiye yi izlerken herkes yetenekleri hakkında konuşmaya başladı güzel arkadaşımın güzel annesi siz bunu yapabilirmisiniz dedi hareket aynen şudur; orta parmak ile yüzük parmağın avucun içine kıvrılması ve boşta kalan işaret parmağı ile serçe parmağın uçlarının birbirine deydirilmesi uğraştık yapamadık arkadaşımın annesinden şok yorum geldi bunu yapabilen cennete girebilir yani bu hareketi yapabiliyorsan cennete gireceksin habercisidir.
zorladım yapamadım cennete giremiyorum şimdi cennete girmek için daha mı çok ibadet edeyim yoksa bu hareket üzerine çalışmalarda mı bulunayım.
işi garantiye almak için jimlastik eğitimi almakta fayda var.
(bkz: papatya falı)
(bkz: yazara uyup sakat kalmak)
(bkz: cennetlik hareketler bunlar) *
(bkz: sırat köprüsüne kaynak yapmak)
şimdine bakmak yeterlidir.
(bkz: bu da böyle bir hikayeydi)
(bkz: bir insanın mal olup olmadığını anlamanın yolu)
kendini yirminci kattan aşağı atmak.
günde yapılan iyiliklerin kötülüklere oranının birden büyük olmasıdır.
anlatılan olayı yapabildiğim durumdur. doktor mikroptan vizeyi aldığıma göre hemen işemeli sıçmalı ayinlere katılmak üzere yola çıkıyorum.
vizeler verilmiştir iyi uçuşlar tamam.
ahiret hayatındanki yapılan sorgulardan sonra yukardan bir kitap iner. eğer kitap sol taraftan geliyorsa 5dk sonra cehennemi boylayacaksınız demektir.
bir canlı nın gözlerinde minnet dolu ifadeyi görür iseniz cennet için içinizde bir umut doğabilir.

hani, kurumaya yüz tutmuş bir çiçek veya ot-dal ın sulanması sonrası renkleri parlar yaprakları açar ve canlanır ya?
işte, öyle bir şey.
(bkz: denedim yüzde yüz çalışıyor)
sırat köprüsünü geçmek için hiçbir jimnastik hareket fayda vermez kanaatindeyim.
yaptım oley cennete gidicem namaz kılmıyodum oruç tutmuyodum ama iyiliklerimle allahın hayırlı kullarından biri oldum çok mutluyum.
-sanığın cehenneme gitmesine karar verilmiştir.
-ama nasıl? bakın elime, hareketi ben de yapabiliyorum!
-ne hareketi lan?
-orta parmak hareketi.
-bak bide bize hareket çekiyo yavşak. kazığa oturtun şu gafili.
-hayııırrr... yapabiliyorum, yapabiliyorum.
-namaz yok, zekat yok varsa yoksa hareket.
şeklinde hayal edilebilinecek olan manzara. yaş diyorum.
vicadanına bakmak bir yol olabilir.