bugün

Altınordu klübünde forma giyen balıkesir doğumlu 97'li genç futbolcu, mevkisi sol kanat olmasına karşın sağ'da oynayabiliyor.
Türkiye kupası ve lig maçlarında izledigim kadarıyla kumaşı iyi, dikine top sürme özelligi dikkat çekiyor.
Alt yaş kategorilerinden itibaren milli takıma seçilen cengiz ünder'in bundan bi iki sene sonra buraları entry doldurucak futbol oynamasını umarak köşede ismi dursun.
türkiye nin en yetenekli gençlerinden altınordulu sağ kanat oyuncusu.
Ptt Liginde en çok dikkat çeken genç oyuncudur, artık yavaş yavaş skora katkı yapmaya başladı.
Dilerim gelişimi sürmeye devam eder belki avrupa'ya gitmez ama istanbul takımları cengiz için 1-2 sene sonra çekişmeye başlar.
Maşallah dediğim çocuk. Sol kanattan uçuyor adeta. Türk futbolunun kazancı olacak.
Bugün Ksk maçında üst seviyedeki formuna devam etmiştir, Ozan Tufan'la mevki itibariyle karşılaştırmak yanlış belki ama 2 sene sonra Ozan'ın yaşına gelicek ve adından baya söz ettiricek.
Ozan sol ve Gökhan Karadeniz gibi yıldızı Altınordu' da parlamış genç yetenek.
Hiç izlemedim ama anladığım kadarıyla yeni bir yıldız adayı.
görsel
Şanlıurfaspor'a gol atarak bu sene gol sayısını 4 çıkarmış 17 yaşındaki kanat oyuncusu, maçta yine etkili oynuyor bazı eksik yönlerini zaman geçtikçe kapatıcaktır.
Çalım yeteneği ve topsuz alanda kendine pozisyon yaratması en önemli özelliği.
düzenli olarak gollerine devam eden ptt 1.liginin en kaliteli genç futbolcusu.
Şu an için başakşehir de visca ve doka nın yedeği ama ileride performansı artarsa Abdullah hoca doka yı ortaya alip Cengiz i ilk 11 yapabilir.
fm 16'da sürekli oynarsa 3-4 sezona yıldız oluyor.
(bkz: adam olacak çocuk) 'tur.
Şu haliyle bile Volkan Şen, Yasin Öztekin, Gökhan Töre gibi oyunculardan daha iyi durumda... Gelişimini tamamlarsa seviye atlar.
05.11.2016 itibariyle milli takıma fatih terim tarafından çağrılan sındırgılı futbolcu.

Başarılar dileriz efenim.
ileride büyük topçu olma potansiyeli bulunan genç futbolcu.
ptt 1.lig de altınorduda forma giyerken fark etmiştim. gs maçında başakşehire transfer olduğunu gördüm. az önce de beşiktaş maçında attığı golü gördüm. yolu açık olsun.
Yetenekli falan eyvallah da yerden kalkmıyor. En ufak temasta yerde. Evet.
Çok güzel bir golle milli takımındaki ilk golünü atan futbolcu. Evet.
fatih terimin eseri olan futbolcudur.

fatih terim'e cemkirenler takım izlesin.
abartılcak bir oyuncu değildir. gol attığı takım moldova
az önce milli takımla ilk golünü güzel şekilde attı.
Yüzümü kara çıkartmadı başlığını ben açmıştım, bucaspor altyapısında oynadığı 2008 senesinde maçlarını izliyordum bu çocugun.

2 sene içinde yolu 3 büyüklere değilde avrupaya düşerse müthiş işler yapmaya devam edicek daha durun cengiz'de olan yetenek çok şeyler izlettiricek bize.
çok yetenekli umarım iyi yerlere gelir. evet.
Bir yıl daha piştikten sonra Gitmesi gereken çocuk.
Takım oyununu güzel oynayan bir takımda oynuyor o yüzden gelişiyor, tahminimce bir kaç yıla emre Mor değil bu çocuk yıldız olacak.