bugün

Harika bir oyuncudur.
görsel
Bence hep erdal bakkal.

Erdal bakkal film film geziyor.

Hatta butun bir turk sinemasi bence erdal bakkalin farkli donemlerini anlatiyor.

Biyiklarin dokulsun erdal.
parmaklıklar ardındanın ekremi. nadirattan dizi izleyen birisi olarak böyle bir diziye fanatik olupta o dönemlerde cengiz bozkurtu herhangi bir yerde yakalasaydım kafa göz dalardım herhalde. bi karakter bu kadar mı kötü bir karakter olur. dizi bitince sakinleştim ve adamın oyunculuğun hakkını ne kadar verdiğini görerek dövmekten vazgeçip kendisini tebrik etmeye karar verdim. bu ne yaman çelişki anne.
Sevgili dünürüm diye bir dizi vardı.gerçekten de kıymeti bilinmemiş güzel dizlerdendir.bu Halil sezai mesela bu dizide evin salak oğlu rolündeydi.

Orda Haluk bilginer 'in sağ kolu bir karakteri oynuyordu Cengiz Bozkurt...

Müthiş rol kabiliyeti , mimikleriyle dizide Haluk bilginer gibi bir usta olduğu halde daha çok dikkat çekiyordu oyunculuğuyla...

Eninde sonunda patlayacaktı , bariz belliydi.

Sonra Erdal bakkal tabi...tarifsiz bir karakter...erdal 'a oyunculuk olarak öyle bir yön verdi ki karakter kendisinin çok çok önüne geçti.

Bazen yapışır üstüne o karakter , sokak seni artık öyle tanır.Oyuncular bunu pek sevmez ama kendisinin bile Erdal bakkal hayranı olduğuna , bir daha o karakteri oynayabilmek için içinin kıpır kıpır olduğuna eminim...
odtü fiziği bırakmakla ne kadar doğru bir karar verdiğini yeteneğiyle göstermiş muhteşem oyuncudur.*~
1 dizi de görmesek valla ya. Adamın dizi rol seçiciliği yok her teklife göre evet diyor sanırım.
kocamın ailesi dizisi sezon finaline üzerinde "i am not normal" yazan bir tişört ile on numara giriş yaparak konuk olmuştur. bir insana her rol yakışır mı arkadaş ya? bakkalsın sen sonuçta.
"büyük hayalleri olan küçük insanları oynuyorum"

cengiz bozkurt
2018 model güven kıraç. onun gibi gelen bütün teklifleri kabul edip yılda 3 dizi 72 filmde yüzünü sergiliyor.

kısacası akarken dolduruyor.

bu da bir tercihtir elbette ama ben seyirci olarak sıkılıyorum her yerde erdal bakkal'ı görmekten.

tepkiler, mimikler, tonlamalar hep aynı.

ne bileyim.
hala erdal bakkal diyenler var..

bu arada beatlescidir.
Süper oyuncudur. Oldukça samimidir de. Bir yerde görürseniz gidin konuşun 40 yıllım dost gibi muamele görürsünüz kendisinden.
müthiş oyuncu.

iskender abi'nin yerine geçtiği bir bölüm vardır ki; gösterdiği oyunculuk olağanüstüdür, oyunculuğun tanımıdır.
Tüm komedi filmlerinde oynamak zorunda diye bir kanun var galiba. Evet.
Her rolünü ayrı bakış ayrı duruş ayrı mimik ile oynayan harika oyuncu.

Parmaklıkların ardında dizisinde yüzü tamamen soluk katı bir duvar gibi adamın gülüşünü o role bakarak hayal dahi edemezsiniz.

Leyla ile mecnun'da ki hali ise bambaşka çocuksu neşeli çıkarcı bir bakkal ve hiç yadırganmıyor mimikler duruş bambaşka çünkü.

Şimdi oynadığı dizi mesela çok izlemedim ama izlediğimde duruş konuşma tonlama bakış hepsi çok farklı.

Ayrıca şener şen ile beraber bir dramda oynamalarını çok isterim.