bugün

cemaatin piç gibi ortada bıraktığı şakirt. oğlum niye vermediniz lan adama?
(bkz: şakire yok)
- seviyorum veriyor musun ?
+ vermiyorum.
- ağlıyorum veriyor musun ?
+ vermiyorum.
- özlüyorum veriyor musun ?
+ vermiyorum.
- peki öyle olsun !
yazık la kimin çocuğuysa.
genellikle bugs bunny'li çizgi filmlerde enayi yerine koyulup kafasının yerinde bir eşşek kafası beliren avcıyla eşdeğerdir.
mantık: akp kadrolaşmasından sonra cemaat adamlari ösym'ye sızdı, dersanelerine, abilere soruları dağıttı. zaten cemaat dersaneleri sınav birincileri çıkarıyor bilirsiniz.

mantığın iflası: ama 30 yıldır da bu cemaatin eğitim kurumları her şehirden birincilerini çıkarıyordu değil mi? be gerizekalı 20-30 yıl önce akp kadrolaşması ya da sağda solda cemaat insanları yokken nasıl böyle başarılı oldu bu kurumlar. hatta daha başarılıydılar eskiden..

sonuç: error!
cemaat ve akp kadrolaşmasını reddedip ösym sınavlarında adaletsizlik yapılmadığını inatla savunan örümcek kafalılar bakan kızının hacettepe üniversitesine yatay geçiş macerasını alıp okumalıdırlar.

yök akp ve cemaatin arka bahçesidir.
ben aleviyim diyerek namaza kalkmayan şakirttir.

not: bunu yapmış arkadaşlarım varmış. sadece mış ama. biz öyle duyduk.
kpss kopya skandalı oldu ama faili cemaat değil. millete 10 bin dolara soruları satan cemaat miydi yani? ayri bir şebeke.
beyin bedava diye röportaj veren adam olmasından şüphelendiğim şakirttir. kendisini yarı yolda bırakan cemaate kafa tutmaktadır adeta bu tokat gibi cevabıyla.
şansını polis okulu giriş sınavlarında denemesi gereken şakirttir, bir kapıyı ona kapayan cemaat başka bir kapıyı açacaktır şüphesiz.

o beyin kıyılmış ceviz kıvamına kolay mı geliyor sanıyorsunuz? bırakmazlar bademi açıkta.
cemaat zaten 30 yıldır birinci çıkarıyordu diyerek açıklama getirilen şakirt. e sikik 30 yıldır karı koca birinci de mi çıkarıyordu, soruların hepsini yapan adam da mı çıkarıyordu diye sormak lazım. ben soramam ama işim var.
Cuma toplantısı yerine mervelere gitmiş şakirttir. Dışlanmıştır.
cemaatin umut bağlamadığı aptal şakirttir.
cemaati tarafından dışlanmış cemaat'in ''kul hakkı yememe , allaha ibadet vb '' gibi bazı temel ilkelerine zarar verdiği düşünüldüğünden sorular kendisiyle paylaşılmamıştır.
güvenmiyodurlar bu kadar basit.
amacı anlaşılmış şakirttir.
Sözlükte yazardır.

Düşman(!)ların nick altlarına sıçıp, göze girmeye calisiyordur.
gülerken düşündürmüştür.
yağmadan payını alamayan şakirttir kendisine ihanet edilmiştir ve intikamını cemaat ablalarından birini kucağında hoplatarak alabilir, dikkat etmek lazım *
(bkz: şakirtleri kıskanan mallar)
pilavlara düzenli katılmayan şakirttir.
sınıfta herkesin iyi not aldığı dersten zayıf almak gibidir.
cemaat evine elinde bulvar gazetesiyke giden şakirttir.*
Trajikomiktir.