bugün

Son gösterisinde Adnan oktarı anımsatıyor, ama kanımca Türkiye'nin en zeki adamıdır.

(bkz: cm101mmxı fundamentals)
(bkz: Adnan Oktar)
görsel
Celebenin olmadigi yerde kecidir keci. Yurtdisindaki komedyenleri izleyen bilenler farki gorurler.
"15 sene sonra biletimi alip oturup izledigim tek gosterin bu oldu tesekkurler cem * ) cok iyisin. sana ve sevdiklerine nice nice yillar:))" twiti ile twitter kullanmayı bilmediğini düşündüğüm komik adam.
Türkiye´nin zirvedeki tek komedyeni. Suan her ne kadar yetenek sizsiniz programindaki adami esit gösterseler bile, bana göre gercekten essiz oldugunu kanitlamis bir komedyen.
Son zamanlarda stand-up sinema birleşimi eserleriyle gelen ünlü komedyen, yapımcı, aktrist, yönetmen, karikatürist. (bkz: )
Oğlunun ismini kemal koyuşunu pek bir taktir ettiğim güzel adam.
istanbul piçlik teknik üniversitesini birincilikle bitirmiş kardeşimizdir.
görsel
nasreddin hoca tadında güldürürken düşündüren komedyen.
Alanında ordinaryüs olan mizah adamı. Başarısında karikatürist olmasının büyük payı vardır. Bir daha bu kadar iyisi yetişirmi bilinmez ama şu anda yoktur.
her esprisinin sonun "amına koyiiiim" şeklindeki pis nidayı koyarak insanları güldürdüğünü zanneden loser. stand upçı olmasa bir gsm operatöründe verici olarak çalışabilirdi o kulaklarla.
türkiyedeki ününden dolayı höt dese kahkaha atılarak gülünen bir komedyen. ama tabiki çok çok zeki ve hazır cevap. esprileri her insanın kapasitesinde değil bazen beyni çalıştırmanız gerekiyor! stand up dalında şüphesiz bir numara. filmleri ayrı ayrı güzel. zenginliğiyle iyi dalga geçiyor ama gerçekten çok zengin. fundamental i merakla bekliyoruz.
fundamental ile ortalığın amına koyan komedyendir.
gösteri bittiğinde salondakileri yerden topluyorduk o derece.
fikirlerine güvenilir güzel insan.
yeni gösterisi fundamental'e gitmek için fırsat kolladığım ayrıca neredeyse bütün gösterilerini izlediğim türk stand-up çı.
Türk olması büyük kazançtır bu memlekete. Gelmiş geçmiş en iyi türk komedyendir en çok güldüren kişidir.
Tipine Bakınca Gülesim Gelen Kişi.
Türk halkının günlük yaşantısından faydalanarak sanat yapan sahici bir adam. bir de ortalama bir parisli gibi hayatı yorumlayan kopuk-dengesiz tipler vardır ki yavşak medya onlara da sanatÇı deme cüretini gösterebiliyor.
kazandigi parayi yadirgamadigim tek insan. adam profesyonel. zekasina ve karakterine ayri bir hayranligim var zaten. turkiyede komedi de, o yillarda ayri bir cigir actigi kesin.
cizgiyi hic bozmadi ama ben biraz sisteme yonelik elestiriler bekliyorum. belki de bunun bir fayda getirmeyecegine inaniyordur. neyse boyle devam et usta komedyen. iyi ki bizim zamanimizda varsin. bakalim senin gibi yetenekli ne zaman cikacak. umarim kiymetini bilir bu tolum, bilmesede paranin amina koydun zaten, siktir et.
son haberlere göre bu kez espri yapmadan:

"atatürk hayranıyım bu yüzden oğlumun adı kemal" demiş olan komedyen.

(zaten acayip seviyordum bir kat daha arttı o sevgi..)

(bkz: alkışlıyoruz)
sanatçı olması stand-up gösterileriyle değil, oyunculuğuyla ilgili olan isim. adamı sadece stand-up yapıyor sananlar arada mağaradan çıksın.
Türkiyede açık ara en iyi olan komedyen.
(bkz: ilah)
bir çok kişinin yaptığı esprilerini anlamadığı ve hiç gülmüyorum dediği süper ötesi komedyen ve işinin en iyisidir.