bugün

internet ortamlarının baş mottosu. bunu söyleyen celebrity'liği sevda demirellik olarak düşünüyor. yani ne yaptığın, neyle ünlü olduğun hiç belli olmayacak ama ünlü olacaksın. emek sıfır. sansasyon gırla.

internet ortamlarında selebirite diye delirenlerin baş tavırları:

1-sözlük gözlük ortamlarında tanınmış olan yazarlara sülük gibi yapışmak, onlarla offline buluşmak, bunu da nik altı girdilerle ilan etmek

2-mutlaka kendini teşhir etmek. deviantart'tır, facebook'tur oralara yamuk yumuk vücudunu teşhir eden fotoğraflar koymak (bkz: internette kendini teşhir etmek için yaşamak)

3-ailesel teşhir. bunlarda da ne mutlu evim var fotoğrafı görülebilir. ne mutlu arkadaşlık ortamım var fotoğrafı görülebilir. ellerde rakılar filan. bir de çocuk varsa mutlaka onun fotoğrafları konulur. (bkz: internette çocuğunu teşhir eden ebeveyn)

4-seyahat fotoğraflarını milletin burnuna sokmak. gidilen görülen her gaydırıgubbak yerin fotoğraflarını bloglara, facebook'a, twitter'a serpeştirmek. ayrıca daha gitmeden ilanlara başlamak. (bkz: seyahate gittiğini cümle aleme duyurma hastalığı)

5-çıkıntılık. ben asiyim, ben anaşikim, ben kimselere benzemem iddiası. içi boş aslında. akşam evde annesi telefon açtığında yusuf yuusuf diye atar böylesi.

6-sevilen kimselere bok atmak. çamur atarak, çirkeflik ederek dikkat çekmeye uğraşmak.

şimdi bunlar revaçta. yoksa nerede eski masum internet celebrityleri, (bkz: internet mahir) filan.
bu saatten sonra çok zor be. yazar sayısı olmuş bi milyon. tanınmak biraz zor bişe artık...