1. 1.
  Caz anlaşılması zor bir müzik türüdür. ilk dinleyişte hiçbir Caz parçası zevk vermez taki iyi bir Caz dinleyicisi olunana kadar. Piyasadaki bir sürü şarkı ilk dinleyişte kulağa yerleşir ve ilk dinleyişte sizi etkileyebilir ama süresi uzun olmaz. Fakat Caz müzikte sevilen bir eser yıllarca bıkılmadan dinlenebilir. Aynı zamanda herkes caz sevmek zorunda değildir. Sonucta biz türküz, caz kulturumuz ne kadar gelişmiş olabilirki.
  3 -1 ... hendrix
 2. 2.
  hep bitter çikolata yemiş kişidir. halbuki bi denese sütlü çikolatayı *... fıstıklı çikolata ise etnik müziklerdir tabii ki, hani tadından yenmez!
  2 ... steril mikrop
 3. 3.
  onceden kalma bir klasik caz surekliliginden kaynaklanan "caz cızdır" dusuncesi modern caz'ın 80' den sonra devreye girmesiyle biraz daha yon değiştirmiştir. ancak "her farklılıga bir muzik tarzı bulalım baba" dusuncesinden modern caz isim değiştirmiştir ve caz adı pek anılmaz olmustur. oysa spyro gyra, fourplay dinleyen bunye caza hemen merak salacak ve "caz cazdır" dusuncesi hakim olacaktır er kişide.
  1 ... rockonbaby
 4. 4.
  alt yapı olarak dolu dolu bir müzik tarzıdır. her insan dinlemez dinleyemez çünkü anlaşılması zordur ama imkansız değil.
  ... ihan et
 5. 5.
  bu insan bir kere jazz'ın o tarih ötesi havasını modern müziğin ilk yıllarının tadını alamaz. jazz'ı hep filmlerde dinler ve orada kalması gerektiğne inanır. ben de bu adamları anlayamam.
  ... mosquito
 6. 6.
  ben insana insan demem caz müzik sevmedikçe diyilesi insanlardır.*
  2 ... zemberek yılanı
 7. 7.
  yaşanmışlıklarla, yaşla, çevreyle değişebilen olgudur. 13 yaşında bir çocuktan sarah vaughan sevmesi beklenemez, aynı zamanda batı müziği olan caz doğu kültüründen birisinde empatiye yol açmayabilir gayet doğaldır ya da doğu kültüründen birisi batı kültüründe yetişen kişiden daha iyi bir caz dinleyicisi olabilir ki en iyi örnek azerbaycan'dır.. ama şahsi görüşümdür ki; gençken, ergenlikte rock/ metal dinleyip heyecan duyan insanlar huzur bulmak için ilerki yaşlarında bir şekilde caz'a yöneliyorlar. *
  3 ... portakalli irish cream
 8. 8.
  yaşaması anlamsız olan insandır. kaldırımlara tükürmüşlüğü, sokak kedilerini tekmelemişliği bile vardır. banaldır. ıyyydır...
  -1 ... don the frapan karl malone
 9. 9.
  hayatında ciddi olarak jazz müzik dinlememiş insandır. yoksa normal bir insan duygusu olması zor.
  1 ... berkedede
 10. 10.
  sürekli jazz dinlemek zorunda kalmış insandır* yoksa neden sevmesindir.

  (bkz: bayılajazz)
  ... bad blues band