bugün

Hakkında kimsenin bir şey yazmamış olmasında şaşırdığım, keşfedilmeyi hakettiğini düşündüğüm fransız dj. 80'lerin synth elektro tarzını yapıp hakkını verene bir eleman.

favorim :

https://www.youtube.com/watch?v=JXtujxT9rzA
(bkz: john carpenter)

T: spotify da yeni keşfettiğim elektronik müzik yapan fransız sanatçı. Net.
çok harika parçalara imzasını atmış olan aşmış sanatçı. Sexkiller on the loose favorimdir.
Hakkında entry girildiğine şaşırdığım sanatçı. Electro, synthwave tarzı ile beni büyülemiştir . Efsane yapıyor işini , milleti sikesim geliyor, Araba da dinlemeyin mazallah ölürsünüz falan. Amına koyim altüstü müzik, neyin triplerine giriyorum ? Müzik hayatımda çok farklı be kardeş , açıklayamıyorum .
perturbator'un kardeşi. bazen ikisi arasında kararsız kalıyorum. bi' o güzel oluyor bi' bu. turbo killer, hang 'em all ve roller mobster diyorum.
ismi john carpenter'dan esinlenilen sevdiğim bir syntwave grubu. müzik tarzı olarak ise john carpenter'la örtüşmezler ama tema olarak 80's ikisinin de ortak noktasıdır. biri vintage, öteki retrodur.
kliplerinin filmi çıksa da izlesek denilen grup.

https://www.youtube.com/watch?v=4hyALGKwluA
https://www.youtube.com/watch?v=er416Ad3R1g

gerçi turbo killer'ın yönetmeni olan seth ickerman kickstarter aracılığı ile tamamen hayranlardan gelen paralar ile blood machines diye bir bilim-kurgu filmi çıkaracak. film henüz post-prodüksiyon aşamasında. çıkınca burayı editlerim.