bugün

kendini savunma şekli olarakta ortaya çıkabilen psikolojik bozukluk.
kumanda.. çalış artık '' tak tak, çötenek. çalışsana amına kodumun icadı. offff halen çalışmıyor.. al sana küttttt. aha parçalandı lan''

bazen telefonumla da seviştiğim oluyor.
Psikoljide yansıtma denen, egonun kullandığı bir çeşit savunma mekanizmasıdır. Genel olarak kişinin üstündeki baskıyı azaltmakla birlikte çokça kullanılması ileride sorunlara sebep olabilir.
(bkz: kum torbası)
(bkz: çocuğun düştüğü yeri döven anne)
(bkz: çalışmayan elektronik eşyanın tepesine vurmak)
mütemadiyen yaptığımdır. sorun çıkaran bilgisayarla, mp3'ümün her seferinde kördüğüm olan kulaklığıyla, elimi yakan çaydanlıkla, suyu geç ısıtan ya da cayır cayır yakan eski şofbenimizle, iş yerinde 3 tuşu zor basan telefonla... elimde olmadan kavga edip küfür de ediyorum. psikolojik bozukluksa bu; kabul.

(bkz: beni siz delirttiniz)
son zamanlarda bilgisayarımla sık sık yaşadığımız hadise. durup dururken niye donuyorsun diye bağırırken buluyorum kendimi.
kafası güzel olan arkadaşım damacanayla kavga etmişti. tribin böylesinide görmedim amk.
yemek yaparken tencereden sicrayan 3.bezelyeye "sakanin tadini kacirma!"diye bagiran kuzen klasigi.
sıkıntıdan koltukla güreşip kündeye getirip kavga edenlerde görülmüştür.
insan görünümlü olan ama insan olamayan canlılarla yapılan kavgadan daha anlamlı olduğu kesin olan durum.
bozulan aygıtların yada size engel onalan cansız varlıklara,sinirlenince ugulanan eylem.
playstation ile kavga edenide vardır bu topraklarda.

- mına koduğumun kratos'u nasıl dövemiyorsun lan bu adamı. lan böyle vurucan işte çatt çuttt.

sonuç: güzelim cillop gibi yüzüne bakmağa doyamayacağın ps3 sizlere ömür.
genelde amerikan filmlerinde genç kızımızın esas oğlanla kavga etmesinin akabinde evindeki eşyaları fuck fuck nidalarıyla ya da diğer bir deyişle lanet olsun! diyerek oraya buraya cama duvara fırlatması olayıdır.
saatlerce otokette çizdiğiniz projenin,bilgisayarınızın hata verip donması suretiyle tüm çizdikleriniz gidince,bırakın kavga etmeyi intihar sebebi bile olabilir,cansız varlık deyip küçümsememek lazım.
kendini güvene alarak kavga edebileceğin tek varlıktır cansız varlıklar.vurursun, tekmelersin, söversin vs vs...
rahatlarsın sonunda.psikolojin düzelir.
dayak,küfür yemeden işlem tamamdır.
çalışılan notlarla kavga etmek.misal : hadi oluum gir kafaya hadi bak beni çileden çıkarıyosun bir okuyuşta gir işte zorlama bak daha devamın var şştt sözümü dinlesene len.
hemen hemen hergun yaptigim ve o kadarda anormal bulmadigim bi durum. bilgisayarimla, kalemimle ve bazende fax makinesiyle. is arkadaslarim bana deli gozuyle baksada stres attirdigi su goturmez bir gercek.