bugün

özellikle miili maçlardan sonra spor yorumcularıyla yapılan canlı yayın röportajlarından sonra arka fonu tümüyle kapatmış olan insanların televizyona çıkma durumlarını kendi eş dost hısım akrabalarıyla paylaşma telaşı. ağızda sigara elde telefon şu cümleler kullanılır:
-görüyon mu lan? Haa? Nasıl görmedin oğlum bak o yeşil kazaklının arkasındayım. el sallıyom bak sana şimdi. Bak Rıdvan Dilmen var önümde. Bak üflüyom ensesine bak görüyon mu. He he o benim la işte ben ben...
spiker veya yorumcuya parmak atmadıkça, tesir etmeyen sallama şekli. herkes aynı anda salladıı için, farkedilme olasılığı azalıyor.
(bkz: ebene dedene bay bay de yavrum)
(bkz: türklerin çok iyi yaptığı işler)
(bkz: miilli maç) *
(bkz: kamera gören masum köylü)
genellikle sokak haberlerinde karşılaşılan bi durumdur. izleyicinin dikkatini hemen çeker ve izleyicinin habere odaklanmasını engeller. Telefona sarılıp televizyona çıktım diye haber verenide mevcuttur. Yurdum insanının yaygın özelliklerindendir.
Bir elinde cep telefonu ilgili kişiyle konuşurken diğer taraftan el sallama durumudur. Canlı yayın esnasında izleyicinin haberlere ya da yoruma konsantre olmasına engel olup "Ne yapıyor bu adamlar?" dedirten durum.
(bkz: amına koduk bülent başkan)
kime ne kazandırdığı hala çözülememiş hareket.
yerel tv'de çocuk terörüne sebebiyet verebilen hareket. Şöyle ki:
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2799/
güzel ülkemizin biricik insanının en hassas noktasıdır. bir kere o el sallanacak.
Şehit evinin önünde yapılan canlı yayında bile bunu yapanlar vardır. Cahilliğin ve görmemişliğin getirdiği bir eylemdir.
görmemişlik ve kültürsüzlüğün getirdiği durum.
iki saniye ekranlarda görülünce neyi amaçladığı belli olmayan tiplerdir. "iki saniye televizyona çıkınca ünlü olmuyorsunuz çabalamaya gerek yok" dedirten kişilerdir.
kendini gösterip ünlü olmak isteyen mahluklar .