bugün

şüphesiz ki bu dünyadaki birincil amacıdır insanoğlunun belkide, anlatım bozukluğu yapmalıyım o kadar çelişkili bir olaydır çünkü. bu benim için geçerli değil artık hayatımı adayacağım bir ışık var , ve benim gibi olan milyonlar var belkide ama tam benim gibi olmazlar onuda anlamazsınız işte. işte çelişkide burada, bir başkası için can vermek çoğusunun yapamayacağıdır en azından bir karşılığı olmadan. ya diğer ya bu dünyada bir mükafatı olmalı onlar için belkide, sonsuzluğu kabul edemeyen bir bünye niye versin canını bir başka cana, hiç pragmatik değildir yani insan davranışına ters gelir. insanın arkadaşı hatta dostu bile bir yere kadar onun yanındadır. bunu açmak lazım, düşünün arkadaş dediğiniz insan neden sizin arkadaşınız ya aynı yerde doğdunuz ya sınıf arkadaşınız bu mecburi sebepler, sonuçta yaylabelende doğan bir adamın gidipte perulu bir arkadaşı olmaz, bide başka sebepler var. yani doğduğunuz yerde veya sınıfınızda, iş yerinizde vb. arkadaş olduğunuzdan başka birsürü insan daha vardır muhakkak neden onlar değildir arkadaş, çünkü onları ölçer biçer ve maddi, manevi onlardan bir fayda sağlamayacağınızı anlarsınız, bir insanın kendisine zarar veren bir arkadaşı olur mu? olmaz, biter bir yerde çünkü insan fayda bekler.

yani can verilmezler. çoğu insan için kardeşi bile bu kategoriye girmez, hatta ailesi belki annesi. aslında can değerli, insanın onu koruma çabasını yadırgamak da abes kaçacak, sadece ağızdan çıkanlarla yapılanlar bir olsa.
güncel Önemli Başlıklar