bugün

tanım : müziğe ayak uydurarak vücudu hareket ettirmek.

her hoplayan zıplayan dans ettiğini sanıyor. eurovision temsilcimizin de bu gece ki love me back şarkısını söylerken yaptığı dans insanı hayattan soğutur animallah.
Bacaklarını ve ellerını bır asagı bır yukarı hareket ettırır boyle cok da seker olur, o dans yanı. Vucudu rahat bırakır ve o carpık gulusunu dansına ekler.
can bonomo yapınca sempatik olan danstır. ben yapsam bana "aha mala bak" derler. yalan mı lan?
haka dansının eurovision uyarlaması olarak tanımlanabilir.
herhangibi biri yapsa apachi yaftasını yer, bu herif yapınca çok sempatik ne kadar da yakışıyor oluyor. ne dansı lan çişi gelmiş çocuk gibi zıplıyor sağa sola.
bale falan yapmasını bekleyenler vardı sanırım.

gayet hoş, (bilhassa) ona çok yakışan bir dans.
en azından olduğu gibi ve doğaldır.. alışılmışın dışında her şey kötülenir çünkü koyunuz ve sürüler vardır. ot yemeye devam...
Böyle hayalet gibi, nevresim gibi bi şeydir.
ilginçten ziyade sikko bi danstır. ama öyle göte böyle yarrak mantığıyla o müziğe yakıştığını söyleyebiliriz.
Radiohead yapınca "ay ne ilginç dağnnsss", can bonomo yapınca "hoplayan zıplayan adam" dansı.

Radiohead - Lotus Flower
http://www.youtube.com/watch?v=cfOa1a8hYP8

Not: Bana soruyorsanız, ikiside saçma sapan danslar fakat ve lakin ki bana soran yok.*
soner sarıkabadayı' nın biraz daha hareketli halidir.
değişik bir dans stilidir. böyle hafif umursamaz tavırları, siz yokken ben buradaydım ulan gibisinden bi kaç figür. ya da, ha ha ha umursamam olum ben sizi, siz olmasanız da ben bu şarkıyı söyleyecek böylede dans edecektim edaları.

rahatım ulan ben havaları buram buram kokan dans şeklidir. ilginçtir.
bir jim jarmush filmi izliyormuşsun izlenimi uyandıran dans.
yıldız tilbeden aldığı dans dersleri sonucu bu hale gelmiş diyorlar.
uzaktan kaptan Jack sparrow yürüyüşünü andırmıyor değil.
nijeryalı köylülerin yerel dansı olduğundan şüphelendiğim ancak bir ahenk içeren dans.
"Kum çok sıcak ayaklarım yandı" dansı, çok sevimli, çocuksu.
Şahıs normal mi ki dansı ilginç olmasın.
jokerin denyo hareketlerine benzemektedir.
şirindir. müzikle uyumludur.
adam doğal keyfine göre dans ediyo işte daha ne olsun.
yıldız tilbemsi .
danstan çok sağa sola elleri sallamak olarak nitelendirilebilir.
anneannelerin "kıçında kurt mu var bu çocuğun?" demesine neden olan danstır. fakat yakışır, enerjiktir.
bi deyim vardır, sakın yanlış anlaşılmasın * insanın içine sokası gelir derler ya, işte o hissi uyandırıyor.