bugün

sünni değil, alevi söylemidir.

bakın alevi vatandaşlarım, böyle olmuyor. biz hoşgörümüzü gösteriyoruz, siz ise biz dışlanıyoruz diyorsunuz.
yıllardır sünnilerden gerek psikolojik, gerek fiziksel her türlü şiddeti görmüş, tehdit edilmiş, yakılmış, kurşunlanmış insanların haklı tepkisidir.

sünni olsam da doğruya doğru.

edit: sünniyim dedim, insanlığını kaybetmiş öküzün tekiyim demedim. sırf alevi diye insanların öldürülmesini, kapılarının işaretlenmesini, tehdit edilmelerini, her fırsatta alay edilmelerini, yok sayılmalarını kabul etmiyorsam ille alevi mi olmam gerek? ben yedi kuşaktan beri sünniyim ama insanım, sense yedi kuşaktan beri sünni bir hayvansın belli ki. herkesi kendin gibi sanma minik kuş.
yıllarca katledilen, vurulan, yakılan alevilerle dalga geçme temalı önermedir.
insanlığını nerede kaybettin ?
gerizekalı söylemidir.

not: sünniyim.
Saçmalıktır. Başka türlü nasıl yakınlaşacağız ki?
yanyana olur. olmaz diyen maldır.

sünni cemevine girer, ya alevi kardeşim?
daha başbağlar denen katliamın pkk işi olduğunu bilmeyenleri göstermiştir.

ulan orospu çocuğu maraş'da vurdun, çorum'da vurdun, sivas'da yaktın, küfrettin, mum söndü dedin, alevi kadınlarına tecavüz helaldir dedin, üniversite kapılarında bombayla saldırdın, mahalle basıp çoluk çocuk döverek öldürdün, taradın daha ne istiyorsun illa çıkıp aynılarını size mi uygulayalım ?
tuzluçayır'daki olayların nedenidir. basitçe düşünülmüş bir çözüm önerisine tepkidir.
gerekirse kilisede olur.
şu günlerde, ateşle barut gibidir.
ilk önce yapıların değil, gönüllerin yanyana gelmesi gerekir. bunun içinde kabul etme, saygı ve sevgi şarttır. ilk önce gönüller bir olsun ki sonra her inancın her mezhepin yapıları yanana gelir.
Cami ve kilise yan yana olabiliyorken neden cemevi yaninda olmasin diye dusunduren basliktir. Karsilikli saygi duyuldugunda her sey cok guzel aslinda.
Kürkt türk bölemediler terör bitti, şimdi alevi sunni için uğraşıyorlar. Baktılar cami yanında cemevi projeleri başladı böyle giderse biz alevi sunni çatışmalarınıda başaramayacağız diye düşünen şahsiyetlerin feryadı. Cami yanında cem evide olur kilisede olur rahat olun gençler.