bugün

Resmi bir işin çıkınca ta anasının nikahindaki yerlere gitmektir. Askerliği tecil edecektim tam 1 buçuk saat süren yere gittim. Evin taksitini ödeyecektim 2 saatlik yere gittim. Üstelik otobüs beklemesi de cabası. Yeter artık bende bir sahil kasabasında yaşamak istiyorum. Bisikletime binip gitmek istiyorum.
kalabalık, gürültü.
köy ve kasaba olmamak kaydıyla çoğu imkan küçük şehirlere dek var, bir.
suç oranı küçük şehirlerde büyükşehirlere nazaran yok denecek kadar azdır, iki.
küçük şehirlerde trafik lambasında 2 tur dahi beklemezken büyükşehirlerde 4 turu görebilirsiniz, üç.
küçük şehirde çok daha güzel bir hayata daha ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz, dört..

büyükşehrin avantajı ise iş bulma olanağı ve ücretlerin yüksek oluşu lakin daha pahalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

mesela istanbul'un bir ucundan diğer ucu
yani tuzla'dan büyükçekmece arası 88 km, trafiksiz 1 saat 20 dk. yoğun trafikte düşünmek istemiyorum.

kozan'a geliyorum.
bir ucundan diğer ucu; ağlıboğaz - güneri arası 10 km, trafiksiz 20 km.

ek not: mesafede sadece şehir merkezleri baz alınmıştır.
ağlıboğaz ve güneri kozan şehir merkezindeki mahalleler. yine istanbul'da merkez dışı silivri, şile hesaba katılmamıştır.
kozan'ın en uzak köyü yukarıkeçili köyü şehir merkezine 79 km, 1.30 saat mesafede.

siz kalabalık, gürültü içinde; ışık görmeyen, neredeyse tek oda, hırsızlık riski yüksek dairelere 5-7 bin lira kira öderken
anadolu'daki küçük şehirlerde nezih ve yeni, geniş ve güzel dairelere 1-2 bin lira kira ödersiniz.

rahatlığa bakar mısın..
Kalabalık, gürültü ve ulaşım. aslında avantajlarını düşününce hiç.
(bkz: hava kirliliği)
komşularını bile tanımamak, güvenli mahalle kültüründen hızla uzaklaşmaktır..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar