bugün

insanın beynini zorlayan soru.

Birkaç tahmin var ama net bir cevap yoktur.

Edit: olum sabahın 5'inde yapılan tartışmaya bak lan ne güzel *
Allahtan önce ne vardi gibi bir sorudur.
büyük patlamanın patlatmadığı şeyler.
büyük patlamaya sebep olacak maddeler.
Dübür içi dolma vardı.
öncelikle 'büyük patlama' deyince herkesin aklına gelen patlamalar diye bir şey olmamıştır bu süreç içerisinde olan evrenin sürekli olarak genişlemesidir daha öncesinde ise ne olduğuna dair son yıllarda akla en mantıklı gelen teori ise 'higs bozonu'dur. bu higs bozonu kendi başına bir başlık konusu olmakla beraber kısaca sıfır parçacığıdır şöyle ki elimizde gerçek anlamda hiç bir ağırlığı ve görünürlüğü olmayan parçacıklar var ve bu parçacıklar kendi aralarında küçük patlama ve tepkimelerle ağırlığı ve görünürlüğü olan bir maddeye dönüşüyor buna 'Tanrı parçacığı' da denilir. şahsi fikrimi sorarsanız bu konularda bilgi edinmek sizin genel kültürünüzü ve merakınızı artırmakla birlikte kafanızda cevapsız bazı sorular bırakacaktır. insanoğlu bazı konularda hiç bir zaman tam anlamıyla aydınlanamayacaktır bu da o konulardan birisidir. inancınız ne olursa olsun buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. benim kendi inancım Allah(cc)'ın doğmadığı doğurulmadığı ve hep var olduğu üzerinedir bunu sorgulayıp kendimi heder etmek yerine kabul etmek ve inanmak benim için daha hayırlıdır.
Küçük patlama.
hiç bir şey vardı .
Kimsenin bilmediği cevap! Çöz yada tutarlı bir teori ortaya at nobel garanti.
Olması mümkün bir kaç teori var enerji gibi.
Diğer yandan Bilimin işleyişi kişileri ikna etmek ile ilgili değildir arkadaşım! Herif yazmış kesin değil , dünya yuvarlak değildir gibi fantastik fikirler. Lan mk al bi teleskop aç bak gökyüzüne görebileceğin 7 tane gezegen var 4'ü devasa zaten, düz bi gezegen görürsen tartışalım aksi halde cehaletin sana kalsın resmen oksijen israfısın mk.

He şu da var Bilimde hiçbir şey kesin değildir ben bugün birçok şeyi açıklayan bir teori keşfederim 500 sene kullanırsın işe yarar adamın biri başka bir şey keşfeder benimkinden daha iyi bu beni yanlış yapmaz sadece daha az doğru yapar. Kısacası arkadaşım çevresel tamam hepimiz aynı kazandayız ama genetik zeka diye birşey var he o yoksa sende insanlara ciddi meselelerde fikir verme. Bilgin yok çünkü.
Ayrıca Bigbang kanıtlandı kanki fazla şeyapma sen yinede.
(bkz: Kozmik mikrodalga arka plan ışıması)
Ben vardım knk ben karanlığın şekil değiştiren edendisi aku tmm tmm vurmayın.
" sonra rabbin duman halindeki göğe yöneldi ve ister isteterek,isterse istemeyerek gelin dedi.ikisi de itaat ettik ve geldik dediler. Böylece biz onları iki gün içinde yedi kat gök olarak yükselttik ve her göğe görevliler kıldık. Biz dünya göğünü de yıldızlarla donattık"

fusulet suresi.

" o kafirler görmediler mi önce yerler ve gökler bitişikti, rabbin onları ayırdı"
durun hele büyük patlamanın olup olmadığı bile kesin değilken neyin tartışmasını yapıyorsunuz. ha nasıl olduk dersek allah azze ve celle yarattı der geçerim.
“ama şu büyük patlamaya çok bel bağlamayın bence. dünya'nın yuvarlak olduğu bir nasa tarafından sözde çekilen fotoğraflar ile destekli koca bir yalan iken bu evrenin bahsettikleri kadar olduğu neden yalan olmasın?”

Bir insan şu cümleleri yazacak kadar mal olamaz. Kabullenmiyorum ben böyle insan evlatlarını. Sağın solun bilim sayesinde gelişen eşyalarla dolu ama işinize gelmeyince yalan söylüyor herkes. Ulan madem dünyanın yuvarlak olduğuna nasa’nın fotoğraflarıyla inanmıyorsun, çık gökdelenin tepesine bak bakalım ufuk çizgisi nasıl görünüyor. Limana gidip gemileri izle nasıl batar gibi kayboluyorlar.

Al bak ilgini çekebilir.
(bkz: yerçekimi yoktur gökitimi vardır)
aha beyle degirmen gibi bir delik.
Madde ve anti madde vardı. Ve bunlar her zaman vardı.
büyük patlamadan önce zaman yoktu. dolayısıyla zamandan önce ne vardı sorusu biraz garip.

bilgim yok fikrim de yok. sözü bilim insanlarına bırakalım.
görsel
büyük patlamadan önce ilk insanlar, taş devri insanları yaratıldı. onlar neye hangi inanca bağlıydı merak edilen durumdur.
Henüz Kesin bir bilginin olmadığı sorudur.

insanın beynini zorlar.
Büyük patlamadan önce küçük patlama vardı saçmalamaşma lütfen .
o vardı, ben vardım. sonra ikimiz bir araya geldik.
(bkz: her şeyi bilen adam)

(bkz: patlamayı sizden öğrenecek değiliz)
büyük patlamaya imkan oluşturan şartlar.
(bkz: ay ben korkarım)
(bkz: duble yolların altına döşenen pkk mayınları).
toz bulutu vardı. flu bir ortamdı. keyifsiz, sıradan , dandik bi yerdi evren. hayat yoktu yani. akşam hava kararınca her yer kapanıyordu.