birbiriyle sürekli didişen,anlaşamayan,kanlı bıçaklı olan,geçimsiz bir erkek ve bir kadının ileride büyük bir aşk yaşayacaklarını iddia eden kahin söylemi.
nefretle biter dense daha doğru olabilir denilesi başlık.
en iyi arkadasliklar kavgayla baslar seklindeki tezin curutulebilir versiyonu.
(bkz: büyük yalanlar)
laf olsun diye soylenmis bir hede hödödür.
banu alkan ile murat taşdemir'in önümüzdeki günlerde evleneceğini müjdeleyen söz.
Dünya nın en yalan iddaası. *
bir takım türk filmlerinin/dizilerinin de bize yutturmaya çalıştığı, içi boş laf öbeği.
yalanın önde gidenidir. nefret mi saygıyı doğuruyor; saygı mı nefreti sorunsalına da ön ayak olan ifadedir. çözülmemiştir henüz gizemi. tüm aşklar bitki adlarıyla başlar; hayvan adlarıyla da sona erer daha doğru olur/ olabilir.
nasıl başlarsa başlasın sakin olunursa devam edebilir büyük aşklar
(bkz: zıt kutuplar birbirini çeker)
aşktan nefrete dönülebiliyorsa, neden tersi olmasın diye düşündüren başlık...
aşk amansız bir haindir sözünden yola çıkarsak eğer , her şey mümkündür ama bu bir genelleme olamaz istisnadır hatta müstesna bir durumdur.
(bkz: laf sokmak ve dalaşmak bir yazılma metodudur)
"A bak bu kız benden nefret ediyor; ama aslında sevdiği için yapıyor." tesellilerine sürükleyecek tehlikedir. Kaos yaratır.
saygı ile başlayıp büyük aşka dönüşen bir ilişki örneği ile geçersizleştirilebilecek kadar zayıf önerme.
çok mühim bir yönlendirme için,
(bkz: asik olmak/#1943573)

en harbisinden. en hasından. tıklayın.
* (bkz: büyük aşklar yolculuklarla başlar) [ve serüvenciler düşer yollara... ]
- coat.
- beyendi siz neden vurdunuz bana simdi durup dururken?
- büyük aşklar nefretle baslarmiş, size asık olup pembe pancurlu evde yaşamak istiyorum.
- sen onu yalniş anlamissin. ama ask yapmak istiyorsan, arabeada beş evde yirmi beş yaparim.
- siz yoksa orospu musunuz?
- evet.
- hasiktirrrr, kamelyali kadina aşık oldum iyi mi?
(bkz: nerde bizim şu lebron)
iflah olmaz bir hollywood klişesidir. hayır bir de özendiriyorlar, insan nerdeyse her karşılıklı küfürleştiğine bel bağlayacak.
öncesinde mal gibi nefret edilen kişi şeysi'ni sonradan deli gibi sevme olayıdır.
birbirinden nefret eden insanların ilerde aşık olabilme ihtimalleri üzerine söylenmiş cümle.
yaşanmış hadiselerdendir,örnekleri toplumda bolca mevcuttur.
bir $ey nasil ba$larsa öyle biter. nefret-a$k-nefret. hic ba$lama istersen?