bugün

Üşenmek işime daha çok gelmeye başladığında.
yaşadığımız acılar gercekten acımaya basladiginda.
(bkz: Alkol alırken fotoğraf çekmemek)
Sevdiğiniz, değer verdiğiniz, aile büyüklerini, akrabaları, arkadaşları, komşuları ebediyete uğurlamak. Ağır geliyor bazen hayat. Birlikte büyüyüp, bir sigarayı ortak içip dertlendiğiniz arkadaşın şehit olması.. Allah geçmişlerimize, şehitlerimize rahmet eylesin.
Anne ve babana hak verdiğin zaman.
her gün iş çıkışı eve poşetle geldiğinde artık yaşlandığını hissediyorsun..

eskiden öylemiydi, sadece kirli elbise ile gelirdin..
Hastahaneye gidersin muayene olamazsın, öğrenirsin ki SGK borcun çıkmış. Büyüdüğünü Anlamak
Bir şeylere yıkıldığın an büyüdüğünü anlıyorsun.
6. sınıfa giderken çalışmaya başladığım zaman anladım. başkasının eline bakmadığım, kendi param ile 'ben artık bir baltaya sap olabildim' dediğim an. Annemin artık kendi paranı kendin kazaniyosun dediği gün anladım. o gün bir oyuncak alinmadi diye aglamanin saçma olduğunu ağlamam gereken daha önemli olduğunu anladığım zamandi.

kısacası çoook oldu be..
anlamadım. bi gün bi baktım büyümüşüm, daha oynanacak bir sürü oyun, yapılacak bir sürü haylazlık vardı halbuki. kanatmadığım dizlerim, eskitmediğim ayakkabılarım vardı. her şey sonsuz gibiydi üstelik, nasıl oldu anlamadım, hepsi birden bitti, anlayamadım.
ne çok eksildim birden.
kyk için noterde bilmem kaç bin tllik senede babam yerine benim imza attığım an.
Zamanında yaptığın hatayı gözünün önünde başkasının da yaptığını görüp ne yaparsan yap, ne söylersen söyle onu bu hatadan vazgeçiremediğin andir.
ehliyeti aldığın andır.
pringlesın artık pahalı gelmemesi.
Etrafındaki insanların aslında seni gerçekten sevmeyip sadece çıkarları yüzünden seninle iletişim halinde olduğunu gördüğünde büyüdüğünü anlarsın.
evine pazar alışveriş yaptığın an büyüdüğünü anladığın andır.

veya faturaları ödeme konumuna geldiğin an büyüdüğün andır.

büyümeyin.
halı sahada top oynayan çocukların topu sahadan çıkıp yolda yürürken sizin önünüze doğru yuvarlanırken ' amca topu atar mısın ? ' diye seslendikleri andır.
Artık leylek yok akıllanıyorsun , duygularından kıllanıyorsun.
Sobayı tek başıma yakmıştım..

Ah ulan ah çocukluk bir daha geri gelmeyecek..
tek gecede sıfir bilgi sahibi olduğun üç sınava çalışıp da yarını kurtarmaya çalışıyorsan sen büyüdün evlat. piştin sen. gecemiycen o ayrı. onu sonra düşünürüz.
uyandığında çizgi filme koşmak yerine okula/işe yetişmek için koşarsın, hep bir yerlere bir şeylere koşarsın. mutluluktan saflıktan çocukluktan fersah fersah uzaktasın artık.
Tek derdin daha fazla oyun oynamak değil artık. Bir hayatın bi geleceğin ve bi kaygın var. Kendi ayakların üzerinde durma isteğin var artık. büyümek böyle bişey işte keşke hiç büyümeseydim.
Eskiden bir çırpıda parmak hesabıyla kaç yaşında olduğumu hesaplayabilen babannem bugün bikac kere soluklanıp 2 kere nerde kaldığını unutup anca hesaplayabildi.
Ben büyüdüm o yaşlandı. Bikaç yıl sonra büyüme sırası başkalarına gelince ben de yaşlanmaya başlayacağım. Zaman çok acımasız a dostlar.
anne ve babanın yıllar gectıkce bıraz daha coktugunu gormek yeter aslında...
dolaptaki dondurma kabının içinden, dolma çıktığına sevinmek.
güncel Önemli Başlıklar