bugün

sosyal hayatı netten ibaret olan yurdum insanıdır. hatta yemeğini bile yemek sepeti.com'dan söyler. gecesi gündüzü internet olan, bitmiş insanların en büyük örneği reşat çalışlardır.
msn de çevrimiçi görünüp meşgul süsü vererek yoğun insan imajı yaratmış, biri gelse de bir şeyler yazsa diye tüm gün beklemede olan tiplerdir. git yat uyu be kardeş denilesidir.
encarta bunlardan biridir. 24 saat pc başındadır. oysa; çık sokğa bir dolaş. öyle değil mi sevgili sözlük yazarları. yaa yaa.
(bkz: Bütün gün msnde olan kişiler)
Biri beni mi çağırdı ?
sıkıcı işleri olan memurların başını çektiği, gereksiz işler yapmaktan zevk alan insanlar topluluğudur.
işini msn üzerinde kurmuş insanlardır. alım satım vb. çalışmaları burdan yaparlar.
butun gun sozlukte takılan tiplerden cok ama cok ta farkı yoktur bu tiplerin...
son bi kaç gün itibari ile, buyrun benim diyeceğim vaziyeti yeksandır.
bunun sebebi, iflas etmiş patronunuzun size açıklama yapması için şirkete gelmesini beklerken oyalanmaktır. bugün geldi ve byby heepinize dedi. böylelikle msn ve sözlük için tuttuğum nöbet burada artık sona erdi.
online durumuna sürekli yatıyorum yemek yiyorum uyuyorum sıçıyorum hemen dönecek 6n dönmez gibi yazan kişilerdir.
asosyal olma olasılığı yüksektir.msn de diyaloglara öylesine alışmışlardır ki insan içinde diyaloga girmekte zorlanırlar,sapıtırlar.böyle olduğunu özetleyeceğim bir arkadaşım bayan arkadaşlarımın yanında bolca küfür edip, kendisini durduramadığını söylüyordu.kesinlikle bir hastalık.
konuyla ilgili olduğundan bu sosyal analizin konusu olan arkadaşın üzerinden gidelim.
şahit oldum ki bu tip insanlar;
* msn listesinde sırayla kişisel iletileri okurlar ve arkadaş gündemini buradan takip ederler
* insanlarla diyalogda zorlanırlar, sosyal ortamlardan sıkılırlar
* belli saatlerde online olmayan arkadaşları için endişelenirler, telefonla arama ihtiyacı duyarlar
* msn avatarı için sürekli fotoğraf çekme ihtiyacı duyarlar
* -tahmin edildiği gibi- msn üzerinden ilişki yaşarlar. "ki" ilişkide olduğu kişiyi hiç görmemiştir, görmeyede niyeti yoktur.onun için sevgilisinin online olması yanında olmasıdır.
sözlü ifade de kimsenin yapmadığı ama, pc si olan herkesin aslında gizliden gizliye takıldığı durum.
her gün böyle olan bir insan ya sanal mal dağıtıcılığı yapıyordur, ya muhasebecidir ya da asosyal ve içine kapanık biridir. nadir durumlarda insanlar msni açık bırakır çünkü. ancak %95'i asosyal ve içlerine kapanık insanlardır o yüzden onlar baz alınır.
msn deki diğer netkolik sevgilisine sanal hediyeler, iletiler yollayan sanal insanlardır aynı zamanda bunlar. iletilerine her yaptıkları şeyi yazarlar; "saçlarımı tarıorum, kanka çağrı at ex kasıyoz, 17 saat oldu hala bırakamadım"vs. bir de mmporg takılanları vardır "knight online hayat offline" derler, iletilerine de utanmadan "19 saattir oynuyorum gözlerim pörtledi :S" yazarlar. sonra da arada bir kız arkadaş bulamadıklarından dolayı kızları iğneleyici ve sövücü laflar yazarlar. "sen onlarca saat knayt oynarsan hangi kız sana aşık olur lan, ancak okey sitelerinde sanal kız bulup fantazini de sanal yaparsın!!" denilesidir.
mesane'yi yeri yurdu bellemiş insanlardır. kendilerini toplum içinde ifade edemeyen zavallı insanlardır.
coder olan insandır.msn bi köşede hep meşgul durur.
Ne dinliyorlar acaba?