bugün

görsel
ama s.klememesi şeklinde devam eden söylemdir. bu kadar kıskanıldığımız halde hiç bir sözümüzün iplenmiyor olması çok enteresan değil mi ?
Misal,
Düşünsene, Almansın. Allah korusun.
iki tane dünya savaşı atlatmışsın, her şeyi yeniden inşa etmişsin.
Dünya kupası kazanmış mükemmel bir futbol takımın var.
Ünlü markaların arasında Mercedes, Audi, BMW, Porsche, Volkswagen, Siemens, Bayer, Zeiss, Adidas, Puma, Hugo Boss, Bosch, Nivea, Braun var. Tasarım ve mühendisliğin dibine vurmuşsun; 20. yüzyılların fizikçilerinin %80'den fazlası senin ülkenden çıkmış.
Geçmişinde Bach, Beethoven, Brahms, Handel, Wagner, Strauss ve Schumann gibi sanatçılar var. Ama elinde değil, türkiye'yi kıskanıyorsun...
ülkenin yarısı keriz kardeşim. defalarca terörist oluşumlar tarafından kandırılan kişiler tarafından yönetilip temsil ediliyor.
arayan soran sorgulayan hesap soran düşünen taşınan yok.
hüloooog, reyiz, başgan, galp diye diye peşinden gidiyorlar adamın.
Ve şimdi sıra cumhuriyeti yıkmaya geldi.
evet diyecek çok büyük bir seçmen nüfus var.
kim istemezki böyle bir seçmeni.

kıskanmamaları saçma olurdu bence.
görsel

:)
görsel
araştırmalar sonucu, ortaya çıkan gerçektir.
görsel
(bkz: yav he he)
Asgari ucretimizin 350$ olmasini kiskaniyorlar. 3000$ asgari ucret fazla geliyor onlara. "Keske biz de turkiye kadar fakir bir ulke olabilsek" diyorlardir kesin.
Paranoya dır kitleleri avutan...
neyi olacak başkasının zenginliği ile övünen başka kim kaldı bu dünyada.
neyimizi kıskanıyorlar çok merak ediyorum açıkçası? kayıtsızlığımızı kıskanıyor olabilirler belki.
bakın inamayacaksınız ama bir konuda butun dunya türkiyedeki şartları kıskanıyor, cryptocurrency mining bu konuda turkiye aşırı avantajlı bir ülke. bir kere dolar olarak para kazanıyorsun kur yukselince işine geliyor. 2. si btc dunya da en yuksek fiyata sahip ülke türkeye. üçüncüsü hiç bir devlet kontrolu ya da vergilendirmesi yok. daha neler neler.
herşey baklavayı yunanistana kaptırmamızla başladı.
yahu arkadaş anlayamıyorum çözemiyorum bunları konuşanları ve şu an da ülkemiz üzerinde faiz ve dolar lobisi diye bir lobimsi aslında olmayan küresel güçler peydah olmuşlardır.
görsel