bugün

(bkz: bütün camileri götümüze sokalım)
hayır! neden yıkarak? anlamak mümkün değil.
ölünce, soğuk bedenini koyacak bir musalla taşı ve namazını kıldıracak cami imamı bulamayacak yazarın, öldükten sonra g.tüne girecek isteklerinden biridir.
TÜRKiYE'DE DE BALEYE ilgi pik seviyede tabi. insanlar akın akın bale kurslarına gidiyor. bale kursları isteklere cevap veremiyor. ayrıca balenin toplumsal huzura, ülke ekonomisine, eğitime, kültüre, yemeğe içmeye muhteşem bir tesiri var. bu başlığı açan arkadaş nerede yaşıyor merak ettim. ya o hiç evinden çıkmayıp, sürekli italyan rönesans dönemini araştırıp, fındıkkıran' izliyor, yada ben dehşet verici bir cahillik içindeyim.
(bkz: biz buralarda mala mal deriz)
bale salonu biraz abes kaçar. okul filan olsa daha iyi olurdu .
kaç insan kütüphane kuruluyor gelin hayır amaçlı yardım edin, dendiğinde cebinden para çıkartıp veriyor? kaç kişi kitap bağışlıyor? evet her mahallede 5 cami var 1 kütüphane yok ama bunlar biraz da arz talep meselesidir değil mi? hükümetin diyanet işlerini hoş tutma gayreti ortadadır, bir gecede %50 ile %125 arasında zam yapıldığı haberlere konu olmuştur, ancak halkımızın eğitim ya da çalışma konusundaki gayreti de ortadadır, okumayı-çalışmayı pek sevmiyoruz sanırım. okuyup da ne yapacaktı lafı hepimize bir yerlerden tanıdık geliyor olmalı.
ilkokul seviyesinde provokasyon çabaları. bide memlekette ne kadar provokator varsa yollasak o sayı kadar memlekete ağaç diksek ne hoş olurdu. biri gereksiz oksijen tüketiyo diğeri üretiyo, kesinlikle bu tip odun adamlardan daha faydalı şu memlekete ağaçlar.
"siktiriniz evinizde atınız şpagatınızı" şeklinde cevaplanması muhtemel öneri.
evladım o minareler bir tarafına mı giriyo. sen milletin ibadethanesinden ne istiyon. illede çağdaş olmak istiyorsan evini kerhane yap, ananı, bacını da sermaye olarak kullan daha bi çağdaş olursun.
zt: kafayı dinle-diyanetle bozmuş gerzek söylemi.
isteyen evine bale yapabilecegi bir salon yaptırabilir. kültür ve turizm ayrıca yetmedi (tdsf) o da yetmedi milli egitim ve spor bakanlıgı na ayrılan bütçede sizin olsun.
Müslüman bir ülkede yaşıyoruz çoğunluk müslüman, müslüman olmayanlarında farklı inançları ya da inançsızlıkları var. Konu zaten müslümanlıkta değil. cami; müslümanlığın bir simgesi değildir cami sadece ibadet edilen yerdir. Dolayısıyla aynı semtte 10 tane caminin olmasının hiç bir anlamı yok. Aynı sokakta bile 2 tane cami olduğuna rastadığım olmuştur. Her ilçede, semtte dahi değil, bir tane cami olması yeterlidir bence. ibadet göznünde yapılması gereken bişey değildir. insanlar namazlarını evlerinde de kılabilirler. Bence de camilerin büyük bir kısmı yıkılmalı yerine insanlara faydası olacak yerler yapılmalı
Böyle saçmalıkları havsalam almıyor. Ülkede böyle insanımsıların olduğuna inanmıyorum. Ya da inanmak istemiyorum. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bir dinin ibadethanesine nasıl böyle hakaret edilebiliyor? Ya da hangi mantıksızlıkla bu yapılıyor?
kalkınan bir ülke olmak için kültürel değerlere yatırım yapılmasının gerekliliğini vurgularken saçmalamamak gerekir. bale salonlarının sayısının artışını isteyecek kültürel doymuşluğa ulaşmış kişinin, bunun yapılması için camilerin ortadan kaldırılması talebi maalesef aynı olgunlukla bağdaşmamaktadır. durum böyle olunca kendime şunu sormadan edemiyorum.
"kişi bu sözünde ciddi mi? yoksa, kültüre katkı sağlamaya dayalı bir düşüncesi yok da, asıl maksat direkt olarak dine duyulan kinin kültürel kalkınma kılıfına büründürerek dışa vurumu mu?"
(bkz: ölü taklidi yapın gider beyler)

http://galeri.uludagsozluk.com/r/48713/
malum cehennemde baletlere balerinlere falan da ihtiyaç var.
allah ıslah etsin insanların cogu cumadan cumaya gidiyor camilere. daha cok gidilsin arkadas böylecek yıkılmasına gerek kalmaz. ayrıca bale salonuna haftada bir dahi gidilmeyecektir. su anda aktif bale salonlarına giden cocukların 100de 60 ının ailesi cocuga bakmaktan sıkıldıgı icin gitmekte. madem cok önem veriyordun zamanında sen bale ögrenseydinde simdi sen ögretirdin evinde. camilerlede bi alıp veremediğin kalmazdı. o camilerin cogu yeni yapılmadı. sanata önem veren insanlar bale sanattır olmalıdır bravo, ancak o camilerdeki sanat yeni değil 1000 yıllıktır.
bir tiyatro oyuncusu olarak tamamiyle sacma buldugum eylemdir.
Türkan'ın izinden giden elemanların tek ideali.

Ayrıca:

Türkiye'deki her odunu kıralım, yakacak yapalım. Düşünsenize ne kadar çoklar. O tahta kafalarla ortada gezmeleri herkese zarar. Bir işe yaramış olurlar.
dedesini üzmek istemeyen hiçbir türk evladı yapmaz bunu.

(bkz: dede)
resmi nikahdan sonrada, tan sağtürk bale nikahı kıyar. kıçımıza pamuk tıkıldığı günde, öğle perdesini takiben kişinin naaşı kuğu gölü camisinde iki rekat dönülecektir.