bugün

tartışılır. öncelikle o eli ve bileği neden bükmeye kalkıştığın önemlidir. eğer gerçekten haklı bir sebebin olduğuna ve o elin ve bileğin bükülmesi gerektiğine inanıyorsan bunu başaramadığında o öpücüğü kondurman kelimenin tek anlamıyla yavşaklık olur. yok ben bu işi sadece spor olsun diye yaptım benim hayat felsefem de spor gibidir, o nedenle kaypak davranabilir ve bunu incelik ve nezaket kisvesi altında gerçekleştirebilir ve hatta hiç utanmadan bunu olgunluk olarak niteleyebilirim diyorsanız hiç lafım yok. dürüst bir rekabet sadece kişi kendisini aşmaya çalışıyor ve yenilenme çabası içinde çırpınıyorsa mümkündür. başka bir insan ya da persona devreye girdiğinde hiçbir rekabet dürüst olamaz. bu bağlamda kendisine yenik düşen bir insanın kendi elini öpmesi de basit bir mastürbasyondan öteye gitmeyecektir. kendimizi kandırmayalım. bunlar eski çin taktikleri.üzgünüm ama gülüyorum.
anlamı çok eskilerde kalmış, şu an için geçerliliği pek bulunmayan, delikanlılığın kitabından bir söz. Günümüzde bükülemeyen bileklerin vuruluyor yahut vurduruluyor olması ne acıdır.

(bkz: delikanlılık bile eskide kaldı ağalar)
(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
yenemeyeceğin adama yaltaklanacaksın yoksa ağzını burnunu kırar anlamına gelen atasözü.
(bkz: yakalarsam muck muck)
fenerbahçe maçlarından sonra galatasaray için verilen sür manşettir.
(bkz: bükemediğin bileği öpeceksin) olmasın o.
rumen atasözüdür. "ısıramayacağın eli öpeceksin"
dogru soze ne hacet.